וידאו: Nokia 9 PureView בפתיחת קופסה והצצה ראשונה

4

נוקיה (Nokia) הציגה בתערוכת הסלולר בברצלונה בפברואר האחרון את Nokia 9 PureView, מכשיר הדגל החדש שלה, ואולי בעצם הראשון שעונה להגדרה הזו, והוא הגיע אחרי שמועות רבות. ההשקה הגיעה במהירות אחרי זה והוא גם הגיע אלינו לבחינה מלאה. אבל עוד לפני שנסיים אותה, אתם מוזמנים לצפות בפתיחת הקופסה ולקבל הצצה ראשונה.

חמש מצלמות מאחור

מה שמיוחד ב-Nokia 9 PureView הוא ללא ספק סידור המצלמות בגב המכשיר. כשהופכים אותו לגבו מגלים לא פחות מ-7 עיגולים המסודרים בצורת משושה. 5 מהעיגולים הם מצלמות ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל כל אחת, ולצידן חיישן לייזר ומבזק.

חלוקת החיישנים בידי נוקיה נעשתה כך שיחדיו הם יכולים לספק תמונה באבחנת 60 מגה-פיקסל, ולכך נוסף אפקט 'בוקה' (Bokeh) שמאפשר התמקדות בחלקים מסוימים מתוך התמונה, ללא התפשרות על האיכות הכוללת. זה מתאפשר הודות לשלושה חיישנים מונוכרומטיים שאחראים על צילום בשחור-לבן ומסוגלים לקלוט אור פי 2.9 יותר מחיישנים אחרים, ולהם נלווים זוג חיישני צבע נוספים עם מפתח צמצם f/1.8.

במבט מקדימה, Nokia 9 PureView נראה כמכשיר שגרתי למדי. בשונה מהמקובל כיום בשוק אין מגרעת בחלקו העליון של המסך. בנוסף, מדובר במסך pOLED שגודלו 5.99 אינץ' ביחס היבט 'נקי' של 18:9, והוא מציע רזולוציית +QHD ותומך ב-HDR10. חיישן טביעות האצבע נמצע מתחת למסך במקום מוגדר שמובחן היטב בזמן השימוש.


נתוני התצורה הנוספים של Nokia 9 PureView הם מערכת על שבב Snapdragon 845 עם זיכרון עבודה בנפח 6 גיגה-בייט ו-128 גיגה-בייט של אחסון מובנה. לסוללה הספק של 3,320 מילי-אמפר/שעה, וכן הוא מציע עמידות בפני מים ואבק בתקן IP67.

מחירו של Nokia 9 PureView הוא 2,690 שקלים.