אחת החברות שמנסה לתפוס מעט אור זרקורים בכנס MWC 2019 בברצלונה, היא HMD Global עם מותג נוקיה (Nokia) הוותיק. אמנם היא חשפה לא מעט מכשירים, אך המכשיר שזוכה לתשומת הלב המירבית הוא ספינת הדגל Nokia 9 PureView.

במבט ראשון Nokia 9 PureView נראה כמכשיר שגרתי למדי. בשונה מהמקובל כיום בשוק אין מגרעת בחלקו העליון של המסך. בנוסף, מדובר במסך pOLED שגודלו 5.99 אינץ' ביחס היבט 'נקי' של 18:9, והוא מציע רזולוציית +QHD ותומך ב-HDR10. ייחודיותו של הטלפון נחשפת כאשר מופנה המבט לחלקו האחורי.

גבו של ה-Nokia 9 PureView מיוצר עם מעטה של Gorilla Glass 5, עם מסגרת אלומיניום מקיפה, וכמובן שקשה להתעלם ממערך הצילום המשודרג שמאפיין אותו ומסודר בצורת משושה. מערך זה מכיל לא פחות מחמישה חיישנים באבחנת 12 מגה-פיקסל כל אחד.

הביקורת המלאה: Nokia 9 PureView – טלפון נישה לצלמים מקצועיים שגם קצת מאכזב

חלוקת החיישנים בידי נוקיה נעשית ככה שיחדיו הם מספקים תמונה באבחנת 60 מגה-פיקסל, ולכך נוסף אפקט 'בוקה' (Bokeh) שמאפשר התמקדות בחלקים מסוימים מתוך התמונה וללא התפשרות על האיכות הכוללת. זה מתאפשר הודות לשלושה חיישנים מונוכרומטיים שאחראים על צילום בשחור-לבן ומסוגלים לקלוט אור פי 2.9 יותר מחיישנים אחרים, ולהם נלווים זוג חיישני צבע נוספים עם מפתח צמצם f/1.8. לכל אלה נלווית גם תאורת הבזק לצילום בתנאי תאורה ירודים.

שירות נוספת שמאפשרת נוקיה, בשיתוף פעולה עם גוגל (Google), הוא עריכה של מידת טשטוש התמונה לאחר הצילום דרך אפליקציית עריכת התמונות. לכל זאת נוספת גם מצלמה יחידה בקדמתו, והיא באבחנת 20 מגה-פיקסל.

נתונים נוספים של ה-Nokia 9 PureView הם שבב Snapdragon 845 עם זיכרון עבודה בנפח 6 גיגה-בייט ו-128 גיגה-בייט של אחסון מובנה. הסוללה בהספק של 3,320 מיליאמפר/שעה, וכן הוא מציע עמידות בפני מים ואבק בתקן IP67.

מחירו של ה-Nokia 9 PureView עומד על 620 יורו (כ-2,538 ש"ח), והשקתו צפויה להיערך בתחילת חודש מרץ.

צפו: Nokia 9 PureView בהצצה ראשונה