הערב במסיבת עיתונאים שערכה HMD Global טרם פתיחת תערוכת MWC 2019. הכריזה החברה כצפוי על Nokia 9 PureView. בהתאם להדלפות, מדובר במכשיר שמערך הצילום האחורי שלו מכיל לא פחות מחמש מצלמות, וזו כנראה הסיבה שבחברה בחרו להחיות עבורו את המותג הוותיק שמצביע על דגש בצילום הסלולרי.

מערך הצילום המחומש מורכב משתי מצלמות עם חיישן RGB, כשכל השאר הן מצלמות בעלות חיישן מונוכרומטי. בנוסף, כל המצלמות בעלות מפרט זהה שכולל אבחנה של 12 מגה-פיקסל ומפתח צמצם של f/1.8.

בעת הצילום כל חיישן לוכד את התמונה ברמת חשיפה שונה וכך, על פי HMD, ניתן לשלב בין התמונות כשהתוצר הסופי הוא תמונה בעל רמת פירוט גבוהה במיוחד. בנוסף, ניתן אף להשתמש בכל אחד מהחיישנים ללכוד תמונות במספר רמות חשיפה שונות לקבלת רמת פירוט גבוהה אף יותר. כך שכל תמונה, לפני מיזוג ודחיסה, כוללת כמות מידע המקביל לתמונה באבחנה שנעה בין 60 ל-240 מגה פיקסל.

לעומת מערך הצילום המשוכלל בחלקו האחורי, בחלק הקדמי של Nokia 9 PureView ניתן למצוא מצלמת קדמית יחידה באבחנה של 20 מגה-פיקסל.

מעבר למערך הצילום מפרט המכשיר כולל: מערכת על שבב מדגם Snapdragon 845 עם זיכרון עבודה בנפח של 6 גיגה-בייט, מסך pOLED בגודל 5.99 אינץ' ביחס 18:9 באבחנה של 1440×2880 פיקסלים ועם תמיכה ב-HDR10, קורא טביעת אצבע מתחת למסך, נפח אחסון של 128 גיגה-בייט וסוללה בנפח של 3,320 מיל׳-אמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה וטעינה אלחוטית בתקן Qi. המכשיר עמיד בפני מים ואבק בתקן IP67.

קרא עוד:  ארגוני פרטיות לגוגל: הפסיקו שימוש באפליקציות המותקנות מראש

Nokia 9 PureView צפוי להגיע לחנויות בתחילת מרץ במחיר של 620 אירו בצבע כחול חצות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.