המכשיר המעניין ביותר בתערוכה היה ללא ספק ה-HTC One X, אך חייבים לתת לנוקיה קצת קרדיט משום שהחברה הציגה בתערוכת MWC בברצלונה את המכשיר התפס את מירב תשומת-הלב, מדובר כמובן על ה-Nokia 808 אשר מצוייד במצלמה אימתנית בעלת 41(!) מגה-פיקסל.

המרדף אחר הפיקסל
ניתן לראות כי בשנה האחרונה יצרניות המכשירים מתייחסות ברצינות רבה יותר לתחום הצילום הסלולארי, ובצדק. אמש ציינו כי מכשירי טלפון חכמים נפוצים הרבה יותר ממצלמות-כיס דיגיטליות ולראיה תמונות שנלקחו באמצעות ה-iPhone 4 הם הנפוצות ביותר בפליקר. בעזרת ה-808 החברה רוצה לפנות לנתח השוק לו אפשרות הצילום היא החשובה ביותר ובאמצעות טכנולוגיה שהחברה מכנה "PureView" המצלמה בעלת 41 מגה-הפיקסלים, מסוגלת ללכוד תמונות רחבות ברזולוציה מקסימלית של 38 מגה-פיקסל. בחברה מדגישים כי התמונות לא ייקחו כמות זיכרון גדולה במיוחד וכל תמונה ברזולוציה של 38 מגה-פיקסל תתפוס כ-12MB לערך, ניתן בנוסף להשתמש בתמונות ברזולוציה הגבוהה על-מנת לאפשר זום-דיגיטלי מבלי לאבד פרטים. לחילופן, ניתן ללכוד תמונות ברזלוציה של 5-8 מגה-פיקסל, באמצעות דגימה של 7 פיקסלים מאותו אזור והפיכתם לאחד ובכך להימנע מתופעות של גרעיניות או טשטוש.

בתחום הווידאו המצלמה מסוגלת ללכוד ווידאו ברזולוציה של 1080P ב-30FPS ובכך לספק ווידאו זורם באבחנה-גבוהה ואכן התוצאות נראות מרשימות, כמו-כן בתחום לכידת האודיו החברה משתמשת בטכנולוגיה שהיא מכנה "Rich Recording" והמכשיר מסוגל להקליט אודיו בנוסף לווידאו באיכות הקרובה לצליל של תקליטור (CD).

קרא עוד:  גם לשארפ יש טלפון 5G והוא מגיע בתצורה גבוהה, וגם שתי מגרעות מקדימה

זה סמארטפון?
מערכת-ההפעלה של המכשיר היא ה-Nokia Belle לשעבר סמביאן, הכוללת מאפיינים אשר ניתן למצוא במערכות-הפעלה מתחרות: כמו וילון התראות, ווידג'טים בגדלים שונים ומספר מסכי-בית. ולמרות שהמכשיר מצויד במעבד חד-ליבתי במהירות 1.3GHz וזיכרון RAM בנפח 512MB מערכת-ההפעלה רצה בצורה חלקה וללא תקיעות אם כי על פי הסרטונים, לקח ליישום המצלמה מספר שניות כדי לעלות. מאכזב, במיוחד כאשר מדובר במכשיר אשר מיועד לצילום, אם כי ייתכן שהאיטיות נבעה מכך שמדובר בגירסת תוכנה לא סופית ובחברה הפינית יבצעו התאמות ושיפורים לקראת שחרור המכשיר.

העיצוב של מכשיר ה-Nokia 808 נראה כמו מכשירי המגע המוקדמים של נוקיה, טרום ה-N8. הוא עשוי פלסטיק בעל עיצוב מעוגל אך מעטפת הפלסטיק אינה נראית זולה והיא בעלת גימור קטיפתי. מסך המכשיר הוא מסוג AMOLED בגודל 4-אינצ', ברזולוציה של 360×640.  בצידו העליון ניתן לראות את שקע לחיבור אוזניות 3.5 מ"מ סטנדרטי, חיבור מיני-USB ומחבר מיני-HDMI. בצידו האחורי של המכשיר ניתן להבחין בבליטה מסיבית אשר טומנת בתוכה את המצלמה האחורית בעל הרזולוציה של 41 מגה-פיקסל, אשר בעלת רגישות אור (מפתח צמצם) של f/2.4 ופלאש-קסנון אשר הוא בעל עוצמת תאורה חזקה יותר בהשוואה לפלאש-לד.

ה-Nokia 808 צפוי להגיע לעולם ב-23 לאפריל במחיר של של £465 שהם כ-2750 שקלים, נכון לכתיבת שורות אלה.

סקירת וידאו מהתערוכה

צילומים: T3

Nokia 808

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.