יצרנית מותג נוקיה (Nokia), חברת HDM Global הצליחה לחדור שוב לשוק הכניסה של הטלפונים הסלולריים עם הקאמבק של Nokia 3310. כעת מתברר כי החברה עובדת על דגם חדש עם תמיכה ברשתות דור רביעי ושיפעל על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).

עד כה, את Nokia 3310 הפיצה HDM Global בשני דגמים. האחד התומך בדור שני בלבד והשני ברשתות דור שלישי. בשני המקרים מדובר במכשיר מנוון יחסית שאינו מאפשר להתקין אפליקציות, לגשת לרשתות חברתיות ועוד. אולם, הדגם החדש שנחשף לפי מסמכי רשות התקשורת הסינית TENAA, מציג כי עובדת על דגם המכונה TA-1077 הכולל תמיכה ברשת דור רביעי וגם את מערכת ההפעלה YunOS.

הדגם הנוכחי של Nokia 3310 רץ על מערכת Feature OS, שהיא גלגול של S30 מבית נוקיה. YunOS היא מערכת הפעלה פרי תוצרתה של אליבאבא (Alibaba) המבוססת על גרסת הקוד הפתוח של מערכת האנדרואיד (AOSP). מה שזה אומר כי המכשיר ירוץ על מערכת האנדרואיד, אך עם זאת לא ברור כמה מיכולות המערכת ינוצלו או יאופשרו במכשיר וייתכן כי היא תהיה מוגבלת.

לא ברור האם Nokia 3310 בגרסתו החדשה מיועד להפצה מחוץ לגבולות סין, אבל זה בהחלט יהיה מעניין לראות מכשיר מסוג שכזה רץ על מערכת האנדרואיד.