סמארטפון תוצרת נוקיה

HMD Global, היצרנית המחזיקה בזכויות למותג נוקיה (Nokia), הכריזה על ה-Nokia 3.1 Plus – דגם משודרג ל-3.1 הקיים שכבר הגיע לחנויות מוקדם יותר השנה. לדגם החדש מסך בגודל 6 אינץ׳ ללא מגרעת ועם מסגרת דקיקה למדי בשני צידיו. יחס של 2:1 הופך את המכשיר לצר וגבוה למדי, אולם איכות התצוגה מתאימה לתג המחיר הנמוך וזו ברזולוציה של 1440×720 פיקסלים בלבד.

המפרט כולל את ערכת השבבים Helio P22 של מדיה טק (MediaTek), סוללה בנפח 3,500 מיליאמפר/שעה, ושתי מצלמות בצידו האחורי: עדשת 13 מגה-פיקסל ראשית, ועדשת 5 מגה-פיקסל לצורך צילומי עומק ואפקטים של רקע מטושטש. המצלמה הקדמית, באיכות 8 מגה-פיקסל, מתהדרת אף היא בזווית ראייה רחבה יחסית כדי שתוכלו ״להכניס יותר לצילומי הסלפי״ לפי נוקיה. הדגם הבסיסי כולל רק 2 גיגה-בייט של זיכרון RAM ו-16 גיגה-בייט לאחסון מדיה, אולם ניתן לרכוש גם דגם מעט מתקדם יותר עם 3 גיגה-בייט זיכרון ו-32 גיגה-בייט לאחסון.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8 (Oreo) בגרסת Android One נקייה, עם הבטחה לעדכון זריז לגרסת 9 (Pie), אולי עוד לפני סוף השנה הנוכחית. המחיר הוא כנראה התכונה המרשימה ביותר של המכשיר: בהודו, המדינה הראשונה בה יושק בהמשך החודש הנוכחי, יתומחר ה-Nokia 3.1 Plus במחיר של 155 דולרים בלבד.