רגע אחרי שהרשת געשה וסערה סביב דיווחים אודות מכשיר טלפון חכם חדש אותו תייצר מיקרוסופט (Microsoft) בכוחות עצמה, מגיע מקור בכיר בחברה ופוסל את השמועות: לפי פאנוס פאנאי (Panos Panay), מנהל תחום המכשירים בחברה, מיקרוסופט לא עומדת להשיק, בעתיד הקרוב או הרחוק, מכשיר טלפון חדש.

בראיון לפודקאסט של מגזין הטכנולוגיה וויירד (Wired), מסביר פאנוס כי מיקרוסופט אינה מעוניינת להתחרות בשוק מול מוצרים קיימים, אלא רוצה להמציא סוגים חדשים לגמרי של מחשבים ואמצעי תקשורת. לדבריו, מגוון המוצרים העתידי של החברה אינו כולל טלפון חכם חדש תחת מותג Surface. ״אנחנו חייבים לחשוב על הצורך שאף אחד עדיין לא ענה עליו כשאנו מתכננים את המוצרים החדשים שלנו. זה לא כולל מכשיר טלפון… אנחנו חושבים על מה שאנשים מנסים להשיג, ואיך הם ישיגו זאת. מה הם המוצרים המתאימים ביותר לכך?״.

בעוד שדבריו של פאנוס שוללים את האפשרות כי החברה תשיק מכשיר טלפון חכם מבוסס אנדרואיד, או כזה שינסה להתחרות במכשירי הדגל של יצרניות כדוגמת אפל (Apple) או סמסונג (Samsung), ניתן לראות בהם מעין אישור לקיומו של מחשב זעיר מסוג חדש לגמרי, כדוגמת קונספט ה״אנדרומדה״ שנחשף לפני מספר שבועות. מכשיר שכזה אכן יציע חווית תקשורת חדשה ושונה מהקיים, ולפי הדיווחים האחרונים בנושא מיקרוסופט מקווה להשיק אותו במהלך השנה הבאה.