גוגל מחזירה לעצמה את השליטה: במטרה לשמור על חווית שימוש אחידה גוגל לא תאפשר ליצרניות החומרה לשנות את ממשק המשתמש של מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד המיועדת לטלוויזיות חכמות, שעונים ומכוניות.

אחד הנושאים ה"כואבים" ביותר בכל הנוגע לאנדרואיד הוא השוני שיש בין ממשקי האנדרואיד שבשימוש היצרניות השונות – במטרה ליצור בידול בין המכשיר שלה למתחרים, כל יצרנית חומרה מטמיעה שינויים עיצובים ושימושים לאורך מערכת ההפעלה, השינויים הללו גורמים לחווית שימוש שונה בין המכשירים השונים. בנוסף, בעבר השינויים היו כורח המציאות שכן אנדרואיד לא הייתה בשלה מספיק והיצרניות הטמיעו שינויים במערכת ההפעלה על-מנת לספק חווית שימוש שתוכל להתחרות בשוק זה.

על-מנת להחזיר לעצמה את השליטה, נשמע בעבר דיווחים על-כך שבעתיד גוגל תציג את תוכנית ה-Android Silver, במסגרתה היצרניות לא יורשו לשנות את הממשק המשתמש והבידול בניהם יאלץ להגיע בצד החומרה בלבד. נראה כי גוגל תנקוט בשיטה דומה גם בממשקי המשתמש של TV, Wear ו-Auto הגרסאות המותאמות של מערכת ההפעלה לשעונים חכמים, טלוויזיות וכלי רכב בהתאמה. מדובר בצעד הגיוני כפי שציין דיוויד בורק (David Burke), מנהל פיתוח בגוגל, בפני ArsTechnica "במקרה הזה ממשק המשתמש הוא חלק מהותי יותר מהמוצר, אנו מעוניינים ליצור חווית שימוש זהה, לדוגמא במקרה בו יש לך שתי טלוויזיות, היית מצפה שהן יעבדו באותו האופן".

קרא עוד:  אחרי הסכסוך המתוקשר, גוגל ואמזון עושות שולם

אם כי ליצרניות יהיה מעט חופש פעולה, הן יוכלו למתג את המוצרים שלהן ולצרף שירותים נלווים אך כאמור לא לבצע שינויים בממשק המשתמש וחווית השימוש.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.