בניסיון להוריד את הציפיות, נוקיה הכריזה כי את מכשיר ה-Nokia N9, המכשיר הראשון והאחרון של נוקיה המבוסס על מערכת ה-MeeGo, היא לא תשיק בארה”ב.

הסיבה שנוקיה סיפקה הייתה בעיקר פוליטיקלי קורקט (“לכל מדינה יש את הצרכים שלה, וההחלטות מתקבלות לפי הערכות וההזדמנויות של מוצרים חדשים ומוצרים עתידיים שיגיעו לאותו השוק”), אך הסיבה האמיתית היא כפי הנראה הרצון של החברה להשקיע את מרב המאמצים בהשקת מכשירי Windows Phone 7 בחודשיים הקרובים. השקת ה-N9 באירופה קרובה למספר מדינות, ודורשת מנוקיה השקעה גדולה בקמפיינים שיווקיים, עבודה מול המפעילות השונות והפניית המשאבים לדרישות השוק המקומי ולכן העדיפה לוותר על כך במכשיר שהיא לא רואה לו עתיד.

האמריקאים יישכחו מסימביאן
ביטול ההשקה בארה”ב הוא חלק ממהלך כולל של נוקיה כדי לחזק את המותג בארה”ב, שם היא כמעט ואינה מורגשת בשווקים ואחיזתה בשוק הסמארטפונים עומד על אחוזים בודדים. במקביל, בכיר נוקיה ארה”ב הודיע כי החברה החליטה שלא להשיק יותר מכשירי סימביאן ומכשירים לשוק הבינוני והנמוך ברחבי ארה”ב, זאת במטרה שמכשירי Windows Phone יזכו לקבל את מרב תשומת הלב. לאורך הזמן, נוקיה העדיפה להשיק את מכשירי סימביאן באירופה תחילה, ולאמריקה הם היו מגיעים באיחור לא קטן, לכן אין זה מפתיע אותנו לשמוע הצהרות אלה וייתכן שלאחר ותצליח לזכות שוב באמון הלקוחות, תחזור ותשווק שם מכשירים נוספים. (מקור, מקור 2)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.