שבר במסך הוא אולי הנזק המרכזי שבגללו ניגשים למעבדת תיקונים וגם היקר ביותר, אבל קבוצת מדענים באוניברסיטת אקרון (Akron) שבמדינת אוהיו ארה”ב מנסים לשנות את המצב ועל ידי טכנולוגיה חדשה שפיתחו קבוצת סטודנטים ניתן יהיה לייצר שכבות של אלקטרודות שקופות וגמישות העמידות יותר מאשר המסכים של היום.

גמיש ובלתי שביר
במאמר שפורסם מסביר הדוקטור יו זהו (Yu Zhu) כי הפיתוח יאפשר לייצר שכבות של אלקטרודות ברמת שקיפות דומה לזו של ITO (ר”ת indium tin oxide), שכבות אינדיום ותחמוצת בדיל המוליכות והשקופות הנפוצות כיום במסכים הקשיחים של מכשירים סלולריים מודרניים. באמצעות הטכנולוגיה החדשה, יתאפשר ייצור של מסכים דומים באיכותם רק שהם גמישים ומכשירים שהרבה פחות רגישים לנפילות, לפחות בחלקם הקדמי.

המסכים הגמישים איתנו כבר זמן רב, ואף LG השיקה בתחילת השנה את ה-G Flex [ביקורת] אשר כזכור לנו, לא הצליח להחזיק מעמד במבחן הנפילה, אולם לעומת זאת הטכנולוגיה החדשה מיועדת לכלל המכשירים ולדברי צוות הפיתוח, היא עמידה בעד 1000 כיפופים מבלי להניזק. עוד הם אומר כי הטכנולוגיה יכולה להוזיל את עלויות הייצור של המסכים כאשר נכנסים לייצור המוני כך שיהיה זול יותר לייצור מאשר המסך הגמיש של היום.

תהליך הפיתוח יש לציין, עוד רחוק מסיום וכי אם אכן תיכנס הטכנולוגיה לייצור זה יקרה רק בעוד מספר שנים, אבל תודו שזה הדבר שכולם מייחלים לו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.