גוגל (Google), בעדכון האחרון שלה לאפליקציית חנות היישומים שלה Google Play, ביצעה שינוי קטן שאולי לא שמתם לו לב: מעתה תפריט ההתראות שלכם לא יציג יותר הודעות הקשורות לעדכון אוטומטי של אפליקציות.

למעשה, מעתה והלאה אם תרצו לבדוק האם אפליקציות שלכם עודכנו לאחרונה תצטרכו לעשות זאת דרך האפשרות 'האפליקציות והמשחקים שלי' בתפריט של Google Play בטלפון, תחת הקטגוריה עדכונים, וגם אז יוצגו רק העדכונים שבוצעו ממש לאחרונה, מתחת לרשימה של האפליקציות שממתינות לעדכון ידני.

לפי דיווחים ברשת משתמשים החלו להבחין בתופעה כבר לפני כמה ימים, אך בתחילה שייכו אותה לתקלה אפשרית, אבל כעת מתברר שמדובר בהחלטה של גוגל להפסיק את ההתראות הללו, ולא ברור ממש מדוע.

לגבי אפליקציות שהעדכון שלהן מתבצע באופן ידני, כלומר רק לאחר שמשתמש יוזם אותו בפועל, ניתן לראות בתפריט ההתראות את תהליך ההורדה וההתקנה של האפליקציה, אטבל לאחר מכן אין הודעה שהתהליך הזה הסתיים והיא עודכנה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.