זה היה רק עניין של זמן, אבל גם לשעונים החכמים מגיעה טכנולוגיית הרגישה לחוזק הלחיצה: היצרנית הסינית No.1 הכריזה לאחרונה על שעון חכם חדש המוכנה S5 ומשולב עם מסך Force Touch הדומה לקיים בשעון של אפל.

השעון נראה כמו שילוב של מותגים אחרים אך בעיקר הוא זכה לעיצוב המזכיר את Gear S2 של סמסונג (Samsung) המעוצב בגוף מתכתי עם קשת עגולה סביב המסך. הוא אמנם לא מבוסס על מערכת הפעלה פתוחה כמו מערכת ה-Android Wear, אך כן מציע קבלת התראות משלל האפליקציות שבטלפון (כרגע רק באנדרואיד), מענה וניתוק שיחה וגם יכולות של ניטור נתוני ספורט יחד עם מד דופק, פדומטר ומד טמפרטורה.

מדובר בשעון עם מסך עגול בגודל 1.2 אינץ’ (240×240 פיקסלים) מסוג IPS, רץ על שבב MTK6261 של מדיה-טק, בעל סוללה של 350mAh המספיקה לעד 5 ימי שימוש ומשולב עם רצועת עור שחורה. המערכת מגיעה עם תמיכה באנגלית בממשק פשוט להפעלה (ללא עברית), כאשר השימוש במסך הרגיש ללחיצה מאפשר בחירה של האפשרויות השונות כמו גם החלפה של עיצובי השעון. ניתן באמצעותו גם לשלוט בהתראות השונות המתקבלות כמו גם לבצע צילום מרחוק דרך המצלמה.

מחירו של No.1 S5 עומד על 39.99 דולר, כ-150 שקל בלבד דרך אתר GearBest. מי שמחפש שעונים אלטרנטיביים, יכול להציץ גם בסקירה שלנו על Zeblaze Crystal ולעיין באתרי המכירות ברשת.