אנו נוטים להשוות את העין האנושית כצוהר לנשמה. אם נבצע הקבלה לעולם החפיצים האלקטרוניים (גאדג'טים), הרי שהמסך הוא הפתח לעולמו הפנימי של המכשיר. בעבר כבר ציינו כי אנו מעדיפים כי המסכים שלנו יהיו עמידים במיוחד ומצוידים בשל כך בזכוכית מחוסמת.

הזכוכית המשמשת היום את רוב מסכי הסמארטפונים ומשחבי-הלוח במחזירה בממוצע כ-8% המאור הנראה ובאור שמש ישיר ההשתקפות של האור במסך גורמת לבוהק אשר גורם למסך להראות כהה יותר ולעיתים כאשר נמצאים תחת מקור אור בוהק במיוחד הופך התוכן על המסך לבלתי קריא בעליל. במסכי Super AMOLED של חברת סמסונג שופר המצב והם מחזירים קצת פחות מ-6% של האור, נראה כי השיפור באחוזים הבודדים הללו תורם משמעותית לשיפור התמונה באור שמש ישיר.

בתערוכת FDA 2011 המתקיימת ביוקוהמה, יפן, חברה יפנית בשם Nippon Electric Glass מכריזה על פיתוח של פילם אשר יכול לצמצם את החזר האור מהזכוכית לכ-0.5%(!). למעשה, מדובר בכ-30 שכבות של פילם, בעובי של ננו-מטרים בדדים, כאשר מצפים את הזכוכית בפילם המיוחד משני-צידיה ניתן להפחית את החזר האור בכ-95.5%. וכך למעשה הזכוכית הופכת למה שהחברה מכנה "זכוכית בלתי-נראית". כך בתמונות תוכלו לראות כיצד הזכוכית שבקושי נראית מצד ימין, מצליחה "להעלים" את ההשתקפות לעומת זכוכית רגילה מצד שמאל.

החברה טרם הכריזה על ההשקה המסחרית של הפילם המיוחד, ואנו נמשיך לעקוב ולראות מתי יצרניות סלולאר והמסכים ישלבו את הציפוי החדש במוצרים שלהם. לצד השיפור ברווית הצבע, הרזולוציה, וזמן-התגובה, נראה כי המסכים החדשים אשר ישלבו בתוכם את הפילים של חברת Nippon יזכו גם להיות חסכוניים יותר בחשמל, שכן העלמת הבוהק תוביל לכך שמשתמשים לא ייאלצו לכוון את המסך על בהירות גבוהה במיוחד כאשר הם נמצאים תחת מקור אור חזק במיוחד. אהבנו. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.