על-פי דיווח של העיתון היפני ניקיי, נינטנדו (Nintendo) תפסיק את ייצור קונסולת ה-Wii U כבר בסוף השנה הנוכחית. כנראה בעקבות השקת, הקונסולה הדור הבא בעלת שם הקוד "Nintendo NX".

את ההצלחה לה זכתה קונסולת ה-Wii המקורית אשר הציגה שליטה באמצעות בקר תנועה, נינטנדו לא הצליחה לשחזר עם ה-Wii U שאומנם הציגה שיפורים לעומת קונסולת הדור הקודם – תמיכה בגרפיקה באבחנה גבוהה, בקר שליטה חדש הכולל גם מסך משני והחומרה אף הייתה חזקה במעט מקונסולת הפלייסטיישן 3 ואקסבוקס 360 שנמכרו באותה תקופה. מאז השקת הקונסולה בנובמבר 2012 נמכרו כ-12.6 מליון קונסולת Wii U, מספר זעום במיוחד בהשוואה לקונסולת הפלייסטיישן 4 ש-35.9 מליון יחידות נמכרו בטווח זמן קצר יותר.

הפסקת הייצור על-ידי נינטנדו לא מצביעה על כך שהחברה תפסיק למכור או לתמוך בקונסולה, אלא על-כך שהחברה לא תייצר קונסולות Wii U חדשות, מדובר במהלך הגיוני ומתבקש במיוחד, אם בהתאם לשמעות, נינטנדו תשיק השנה את קונסולת הדור הבא שלה ה-"NX". כרגע בנינטנדו לא מתייחסים ונראה כי נאלץ להמתין לפרטים נוספים שיצוצו בהמשך.

עדכון: בהתייחס לפרסום בניקיי דובר מטעם החברה ציין בפני IT Media כי לחברה אין תוכניות להפסיק את ייצור ה-Wii U "זוהי לא הודעה שהגיעה מהחברה שלנו. ברבעון הבא ואילך הייצור [של קונסולת ה-Wii U] מתוכנן להימשך".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.