בנינטנדו (Nintendo) יוצאים נגד הפיראטיות: החברה הגישה תביעה כנגד ג'ייקוב מטיאס (Jacob Mathias), מפעיל אתר הורדת קבצי הרום LoveROMS.com ו-LoveRETRO.co, כשהחברה היפנית תובעת ממטיאס פיצויים בגובה של מליוני דולרים.

קבצי רום הם העתקים של המידע שהיה שמור על גבי קלטות משחק, אלו ביחד עם אמולטורים – תוכנות המדמות את החומרה של הקונסולה – מאפשרים להריץ משחקי שייעדו לקונסולות מסויימות על גבי המחשב האישי או כל המכשיר המסוגל להפעיל את אותם אמולוציות.

לרוב יצרניות החומרה נטו להעלים עין משוק האמולטורים, שכן זה הדבר כמעט שאינו פגע להם בהכנסות באופן ישיר. לרוב מדובר היה באמולטורים שמדמים חומרה של קונסולות ישנות שאינן נמכרות יותר. אך עתה נראה כי עבור נינטנדו מטיאס עבר את הגבול.

לפי פרטי התביעה, אם לא די בכך שאתרי ההורדות שברשותו אחסנו קבצי רום של משחקי נינטנדו, את אלו מעטרים סמלים שמהווים את הקניין הפרטי של נינטנדו כמו הפטריה, הפרח והתיבה שניתן למצוא במשחק סופר מריו. בנינטנדו הגישו תביעה בבית הדין הפדרלי שבאריזונה כנגד מטיאס בגין הפרת זכויות יוצרים, כשהחברה דורשת פיצויים בגובה של 150 אלף דולר על כל עבודה של נינטנדו המוגנת בזכויות יוצרים וכן עד 2 מליון דולר בגין הפרה של כל סימן מסחרי.

All Nintendo titles have been removed from the site. #willupdateyoulater

פורסם על ידי ‏‎LoveROMs‎‏ ב- יום שבת, 21 ביולי 2018

בעקבות התביעה ונכון לרגע כתיבת שורות אלה צמד האתרים הורדו ובמקומם מתנוססת ההודעה "האתר הוסר עד להודעה הבאה". בדף הפייסבוק הרשמי של האתרים ניתן למצוא פרסום בו נטען כי כל הכותרים של נינטנדו הוסרו מן האתר וכי עדכון יגיע בהמשך.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.