עוד לא עברו שבועיים מאז הדהימה נינטנדו את עולם קונסולות המשחקים בסנוקרת שזכתה לשם Wii U, וכבר נראה שמבקריו של המכשיר לא צריכים אפילו להכות בחברה, מפני שהיא מכניסה לעצמה נוק-אאוטים אחד אחרי השני.

בראיון מיוחד לכבוד תערוכת E3 והשקת הקונסולה אמר נשיא נינטנדו, סַאטוֹרוּ איוואטה (בתמונה, מתוך המקור), לאתר היפני Diamond Online, כי החברה אינה מתכוונת לעת עתה למכור את הבקר-טאבלט לצרכנים בזכות עצמו, מאחר שמחירו במקרה כזה יהיה "גבוה מדי". כחברה שמצטיינת במחירים זולים, החליטה נינטנדו שהדבר מהווה הצדקה לוותר על האפשרות של משחק מרובה-משתתפים לחלוטין, למרות שמבחינה טכנית הדבר אפשרי. במקום זה, מציעה החברה למפתחים להתרכז במשחקים בהם שחקן אחד משתמש בבקר בעל המסך ושחקן שני משחק בעזרת ה-WiiMote המסורתי יותר על מסך הטלוויזיה.

לכשעצמה, לא מדובר בחדשה רעה במיוחד או בלתי צפויה. אחרי הכל, לכולנו היה ברור שבקרי הטאבלט אינם עסק זול. אך מה שהפך את האמירה לגול עצמי של מעצמת המשחקים היפנית הבלתי-מנוצחת היא בחירתה המודעת של החברה ליצור בעת ההשקה רושם מוטעה: זה התחיל בכך שיומיים אחרי האירוע חשף בכיר בחברה כי סרטון ההדגמה של הקונסולה, שגרם לאתרים מסויימים לטעון ש"גרפיקת ה-HD של Wii U טובה בהרבה משל המתחרות", היה למעשה הדמיה שהתבססה על "הדבקת" סרטונים מ-Xbox 360 ו-PlayStation 3 על מסך(י) הקונסולה, ועתה הגיעה המהלומה הסופית בדמות אמירתו של נשיא החברה. במובן מסויים, נינטנדו הפכה את סרטוני ההשקה לבלתי רלוונטיים.