עד לרגע זה כל השמועות אודות החומרה של ה-Nintendo NX, קונסולת הדור-הבא של נינטנדו (Nintendo) גרסו כי החברה תעשה שימוש במעבד גרפי תוצרת AMD אך דיווח חדש של אתר Tweaktown חושף כי החברה תשתמש דווקא בערכת שבבים מסוג Tegra בארכיטקטורת Pascal של NVIDIA.

בדיווח מצויין כי המידע היה ידוע לאתר מזה זמן מה, אך המתינו למקור נוסף על-מנת לוודא את אמיתות הדיווח. אם אכן הדיווח נכון נראה כי קונסולת ה-Nintendo NX תונע על-ידי ערכת שבבים תוצרת NVIDIA. מדובר בניצחון קטן ליצרנית השבבים שכן כיום כל קונסולת הדור הנוכחי, ה-PlayStation 4, Xbox One ו-Wii U משתמשות במעבדים גרפיים תוצרת AMD ולמעשה ל-NVIDIA אין דריסת רגל בתחום הקונסולות, למעט קונסולת ה-Shield של החברה.

Nintendo NX: טאבלט עם בקרים מתפרקים?

כאמור על-פי הדיווח מדובר בערכת שבבים מסוג Tegra, אותה ערכת שבבים שאנו רגילים לראות על מכשירים ניידים, נתון אשר מתיישב עם העובדה כי ה-NX תוכל לשמש גם כקונסולה ניידת.

חיזוק נוסף מגיע מאתר Eurogamer שמגדיל לעשות ומציין כי ה-Nintendo NX הוא למעשה מחשב-לוח (טאבלט) עם זוג בקרי שליטה, מסתמן כי הקונסולה תראה כמו בקר השליטה שלה ה-Wii U – עם מסך מגע במרכז וכפתורי שליטה עם ג׳וייסטיקים אנלוגיים בצדדים.

על-פי הדיווח כאשר מעוניינים לשחק עם שחקן נוסף או לבצע שימושים אשר מתרכזים יותר במסך המגע, ניתן לפרק את הבקרים מהיחידה המרכזית. מאחר והקונסולה משמשת גם כקונסולה ביתית יהיה ניתן לחבר את היחידה המרכזית אל מכשיר הטלוויזיה באמצעות עמדת עגינה ולהשתמש בבקרים המתפרקים כבקרי שליטה סטנדרטיים. זאת ועוד, צפוי כי נינטנדו תמשיך להשתמש ב׳קלטות׳ על-מנת לאחסן מידע ולא במדיה אופטית.

קרא עוד:  החנות הראשונה של נינטנדו נפתחה בישראל

הדיווחים הללו מצביעים על כך כי למרות שמעבד ה-Tegra אינו מעבד חלש, שכן מעבד ה-Tegra X1 של NVIDIA יכול להציג וידאו באבחנה אולטרא-גבוהה של 4K ומשחקים ב-60 פריימים לשנייה באבחנה של 1080p. על-מנת לשמור על יכולת הניידות ושמירה על חיי הסוללה היכולות הגרפיות של ה-Nintendo NX לא תוכלנה להשתוות לאלה של קונסולת ה-PlayStation 4 Neo או Xbox Scorpion.