קונסולת ה'ווי-יו' (Wii U) של נינטנדו מדשדשת במכירות ולא מצליחה להתחרות בכמות הקונסולת המתחרות מבית סוני ומיקרוסופט זאת למרות היותם בשוק מספר רב של חודשים לפני. נראה כי בחברה קיבלו את התבוסה ובמקום לפצוח בחרקירי החלו בחברה לעבוד על קונסולת הדור-הבא.

ה'ווי-יו' של נינטנדו, הקונסולה שהיוותה את יריית הפתיחה במירוץ אל הדור השמיני של קונסולת המשחק, לא הצליחה להרשים את השחקנים ומדשדשת במכירות. לאחרונה חתכה נינטנדו את תחזית המכירה של הקונסולה הנייחת שלה ב-70 אחוז – מ-9 מליון קונסולות שהיו אמורות להימכר על-פי הערכות בשנת 2014, ל-2.8 מליון קונסולות בלבד. נראה כי החברה קיבלה את העובדה כי היא לא תזכה בלב השחקנים בדור הקונסולות הנוכחי ועל-פי דיווח שהגיע לאתר Nintendo News מ"מקור מכובד מאוד" החברה כבר עובדת על קונסולות הדור הבא.

המקור מציין כי בחברה עובדים על הן על קונסולה ניידת והן על נייחת שכנראה ימכרו במארז יחיד, הקונסולות קיבלו את שם הקוד Fusion Terminal לקונסולה הנייחת ו-Fusion DS עבור הקונסולה הניידת. על-פי המקור המפרט של הקונסולה הנייחת כולל זוג מעבדים – מעבד בארכיטקטורת 64-ביט מתומן-ליבה תוצרת יב"מ במהירות 2.2GHz ומעבד נוסף משלוש ליבה במהירות 1.2GHz ומעבד גרפי מסוג Radeon HD RX 200 המסוגל להציע ביצועים של 4.60 TFLOP/s. לצורך השוואה המעבד הגרפי של ה'פלייסטיישן 4' (PlayStation 4) מסוגל להציע ביצועים של 1.84 TFLOP/s. הקונסולה הניידת תכלול מעבד ARMv8-A Cortex-A53, זיכרון RAM בנפח 3GB מסוג LPDDR3 וזוג מסכי מגע בהבחנה של 960×640. בנוסף הקונסולה הניידת תכלול גם זוג ג'וייסטיקים אנלגויים ומנועי רטט.

קרא עוד:  שירות Game Pass Ultimate ל-Xbox ולמחשב הושק רשמית

חשוב לזכור כי למרות שמפרט נראה חזק במיוחד, נינטנדו לא צפוייה להשיק את צמד הקונסולות השנה ועל-פי הערכות מדובר כנראה על השקה בשנת בדצמבר 2016, ארבע שנים בלבד מאז ההשקה של קונסולת ה'ווי-יו'.

באופן מעניין נינטנדו חידשה באפריל האחרון את החזקה על הדומיין NintendoFusion.com, שהיה לפני-עשור שמו של סיבוב הופעת בכיכובה של הלהקה Evanescence לקידום מכירת קונסולת ה'גיים קיוב' (Gamecube) שבתמונה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.