ה-3DS של נינטנדו לא עלתה הרבה זמן לכותרות, ואם לומר את האמת לא ממש הצליחה לצבור תאוצה מאז הושקה. הקונסולה ממשיכה את דרכה של ה-DS המקורית של נינטנדו, שהייתה אחת הקונסולות הניידות הנמכרות בכל הזמנים, והקונסולה הפופולרית מאז ומעולם. היא מציגה שתי מסכים, אחד מגע ואחד מסך "רגיל", ומצלמות, אך מה שבאמת מייחד אותה זו אפשרות המשחק בתלת מימד גם ללא הצורך במשקפיים, אם כי היא התגלתה כמסורבלת ולא נוחה לטווח הרחוק.

ישן לעומת החדש

עכשיו, מכריזה נינטנדו על ה-3DS XL, שאינה הממשיכה של ה-3DS המקורית ואינה חזקה ממנה, אך ללא ספק מציעה כמה תכונות ששוות בדיקה. תחילה, שני המסכים גדלו בכ-90% מאלו של ה-3DS המקורית, כך המסך של הקונסולה הוגדל ל-4.88 אינץ', והמסך התחתון, מסך המגע, הוגדל ל-4.18 אינץ'. לפי נינטנדו, יש גם שיפור בחיי הסוללה, כאשר נוכל לשחק על ה-3DS XL במשך 3.5-6.5 שעות (בניגוד ל-3-5 שעות ב-3DS המקורית) ו-6-10 שעות במשחקי DS (משחקים לא בתלת מימד). זמן הטעינה של ה-3DS הוא שלוש וחצי שעות.

הקונסולה ה(כמעט)חדשה תגיע לאמריקה ב-19 לאוגוסט ותימכר שם במחיר של $199.99. לאירופה ויפן היא תגיע ב-28 ליולי, מעט מוקדם יותר, שם המחירים טרם נחשפו. היא תהיה זמינה בצבעי באדום וכחול, ולאירופה גם בכסוף. כרטיס SD בנפח 4GB ייכלל בערכה.