אם יש עוד מקום שמערכת האנדרואיד עוד לא הגיע אליו זה כנראה המצלמות הדיגיטליות, ניקון היא בין הראשונות לעשות זאת כאשר הכריזה על Coolpix S800c. למראית עין לא נמצא בה דבר הנראה שונה מכל מצלמה אחרת, אך מאחור היא כבר מזכירה מכשיר אנדרואיד ממוצע.

הכל יכול
מערכת האנדרואיד הרצה במצלמה (2.3.3) מאפשרת לעשות בה כמעט כל דבר שנחשוב עליו, וזה כולל את שירותי גוגל השונים כמו הג’ימייל, חנות האפליקציות ועוד. ניתן להוריד משחקים ויישומים, לגלוש באינטרנט ולהעביר קבצים על גבי WiFi, לנווט בסיוע של GPS, להעלות סרטונים ישירות ליוטיוב, לשתף ברשתות החברתיות, להאזיו למוזיקה, לצפות ולערוך את התמונות השונות שצילמנו ולמעשה כל אפשרות הקיימת בסמארטפון פרט לדיבור, זאת על גבי מסך מגע מולטי-טאץ’ בגודל 3.5 אינצ’ ברזולוציה של 854×480 מסוג OLED.

אם גם נרצה לצלם, אז למצלמה החכמה ישנו חיישן 16 מגה פיקסל עם צילום וידאו ב-1080p, זום אופטי x10, פלאש xenon, זיכרון 4GB מובנה, יציאת HDMI וסוללה של 1005mAh. המצלמה פועלת ב-2 מצבים, כשאחת היא האפשרות לצילום והשנייה היא מערכת האנדרואיד, כך שהפעלת המצלמה והצורך בצילום מהיר אינו תלוי בהפעלת המערכת שנדלקת כחצי דקה לאחר הפעלת המצלמה וכמובן ישנו כפתור צילום וזום עצמאי ללא צורך בהתעסקות במערכת. הביצועים אגב שהחבר'ה של Engadget מדדו במצלמה ביצועים לא רעים יחסית, אך בניקון לא חשפו מהו המעבד הרץ שם.

אפשר רק לדמיין איזו מהפיכה מערכת האנדרואיד יכולה לעשות לעולם הצילום הדיגיטלי ולא צריך רק בלהסתפק באפשרויות הבסיסיות של מצלמות הפוקט כיום כאשר וודאי נראה בקרוב לא מעט “מצלמות חכמות” שכאלה מהיצרניות השונות. Nikon Coolpix S800c צפוי להגיע כבר בחודש הבא לממלכה הבריטית וארה”ב במחיר של $350.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.