חברת Nikon משיקה מצלמה חדשה מסדרת ה- S שלה, S60. המצלמה, אשר מצויידת בחיישן 10MP, מצויידת במסך (תצוגה) מגע "3.5 16:9, ועדשת זום X5 (אופטי) וכן מספר מאפיינים כגון: מנגנון נגד רעידות ויציאת HDMI. אומנם חיישן 10MP כבר ראינו מניקון אבל מצלמה זו מציעה הרבה יותר מזה.


כפי שפורסם ע"י Nikon אירופה, חיישן ה 10MP נותן תמונה ברזולוצייה ובאיכות גבוהה, וכן עדשת הזום תוצרת Nikkor מבטיחה שהאיכות הגבוהה תשמר.
המצלמה מצויידת ב 2 כפתורים בלבד, ההפעלה והצילום. שאר פעולות המצלמה מתבצעות דרך מסך המגע. הצפייה במסך מתאפשרת עד זוית של 160 מעלות, אם תרצו תוכלו גם להנות מהתמונות כאשר תחברו המצלמה לטלוויזית HDMI.
כדי לעזור לכם לצלם את התמונה הטובה ביותר (טכנית כמובן), המצלמה תבחר לכם את מצב הצילום הטוב ביותר (בחירת מצב צילום אוטומטי), כדי לצלם תמונה געו בכל אובייקט שתרצו על המסך והמצלמה תפקס עליו ותבחר את החשיפה הטובה ביותר. כמו כן מצויידת המצלמה בטכנולוגית ה Face Recognition אשר תעקוב אחר אובייקטים בתנועה ותבטיח את השארותם בפוקוס בזמן הצילום.

גם בטישטוש נלחמת ניקון ומקנה 3 אפשרויות לצימצום הטישטוש בתמונה. הראשון, מנגנון נגד רעידות (VR) המאפשר תמונות חדות גם כאשר אתם מצלמים עם זום (אופטי או דגיטלי) ארוך. השני, שימוש ברגישות גבוהה (3200 ISO) המאפשר צילום חד גם במקומות עם תאורה חלשה. והשלישי, אחד ממצבי הצילום האוטומטי כאשר המצלמה מצלמת 10 תמונות ברציפות ובוחרת את התמונה החדה ביותר. מצב זה טוב כאשר מצלמים צילום מקרוב וקשה מאוד לשמור על יציבות המצלמה.

עוד במצלמה, 17 מצבי צילום אוטמטיים, טכנולוגיית D-Lighting, מניעת עיניים אדומות אוטומטי, Face Priority AF לצילום קבוצתי של עד 12 אנשים, צילום וידאו עם קול, Smile Shutter- צילום אוטו' בזיהוי חיוך. כמו כן, ניתן לצבוע תמונה דרך המסך ולהסיף כיתוב בכתב יד.

בערכת המצלמה תמצאו רצועה, סוללה נטענת, כבלי A/V ו USB, עט למסך, אחסון תמונות חינם של 2GB באתר ניקון וכן תוכלו לבחור את צבע המצלמה ממבחר צבעים.

תאריך יציאה לשוק מכוון לסוף ספטמבר השנה (כנראה קשור לתערוכת ה PhotoKina שתערך באותו החודש) ובמחיר של $350 (בארופה 350 יורו…) (Nikon)