ניאנטיק (Niantic), המפתחת של משחק המציאות הרבודה Pokémon GO, החלה בסוף השבוע, לפי דיווחים, להגביר את המאמצים לצורך זיהוי רמאים במשחק. המטרה העיקרית היא אלה המשתמשים ב-iSpoofer, גרסה פרוצה של המשחק המאפשרת לדמות המאמן במשחק לזוז בעולם המשחק מבלי לנוע בעולם האמיתי.

עד כה לקהילת שחקני Pokémon GO הייתה ביקורת כלפי ניאנטיק בטענה שהמפתחת אינה נוקטת באמצעים משמעותיים כנגד המפתחים של הפריצות או כנגד המשתמשים בהן. לרוב האחרונים מצליחים להתחמק מעונש כאשר רק קומץ משתמשים קיבלו התראה אודות השימוש בפריצות כאלה ואחרות עם עונשים קלים הנעים בין חסימה זמנית, הסרת הפוקימונים שהושגו באופן לא לגיטימי ובאופן נדיר יותר חסימה מוחלטת של החשבון כאשר ישנן הפרות חוזרות ונשנות של תנאי השימוש.

מיקוד המאמצים של המפתחת כנגד שחקני iSpoofer מגיעה לאחר שמוקדם יותר השנה הגישו בניאנטיק תביעה כנגד המפתחים של ++Global, פריצה פופולארית נוספת, דבר שהוביל להסרת האתר של מפתחי הפריצה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.