למרות שהוא הטאבלט הראשון שהגיע עם גרסת הלוליפופ (Lollipop) מתוך הקופסה ברגע השקתו, ה-Nexus 9 – הטאבלט מבית חברת HTC המיוצר בשיתוף פעולה עם גוגל (Google), הוא המכשיר האחרון לקבל את אחד הרומים הכי מבוקשים כיום כשמדובר ב-CyanogenMod 12.

כרגע מדובר בגרסה ראשונית מאוד של הרום, גרסאות ה-Nightly אשר מתעדכנות מידי יום עם תיקונים ושיפורי שונים כך ככל שעובר הזמן, הן הופכות ליותר ויותר יציבות ובשלבים מתקדמים יותר הן אפילו יציבות יותר וחסרות בעיות מהגרסאות ה-"רשמיות" שצוות הפיתוח ש-CyanogenMod משחרר מעת לעת. את הרום ניתן כמובן לצרוב על ה-Nexus 9 בתהליך לא מסובך מידי אך דורש הבנה ולהוריד מהאתר של CyanogenMod. כמו בכל דבר שלא יוצא מהפעל, יש לזכור כי כל דבר שעלול לקרות למכשיר הוא על אחריות המשתמש בלבד.

למקרה שפספסתם, CyanogenMod 12 הינו רום המבוסס על הפרויקט ה-AOSP של גוגל, או במילים אחרות, על אנדרואיד "נקי". עם הזמן ככל שעברו והתקדמו הגרסאות – הן של אנדרואיד והן של CM – נוספו לרום המצליח יותר ויותר פיצ'רים אשר משלימים את חווית האנדרואיד הנקייה למשודרגת ואפטקיבית יותר. CyanogenMod 12 היא הגרסה אשר מביעה עימה את בשורת הלוליפופ, ועל אף שהיא כבר נבדקת לא מעט זמן במספר רב של מכשירים, היא הגיעה ל-Nexus 9 רק לאחרונה.