כנס המפתחים של גוגל לא יתקיים לפני רביעי הקרוב, אבל כבר הספקולציות על הנקסוס טאבלט בעיצומן. השמועות האחרונות על הטאבלט אסוס 7 אינצ’, או Nexus 7 כפי שמכנים אותו באתר Gizmodo באוסטרליה, הם על המפרט המעודכן והאחרון שידוע לגביו וגם תמונה ראשונית אשר דלפה יחד עם זה.

אז פרט לשם ה(לא) מקורי, מדובר בטאבלט ובמכשיר הראשון שיריץ את מערכת ה-Jelly Bean או גרסת 4.1 כפי שנוכחנו לדעת. הטאבלט ייוצר כאמור על ידי אסוס וגם הלוגו של היצרנית יחד עם הלוגו של Nexus יוטבע מאחור. הוא ירוץ על מעבד ה-Tegra 3 מרובע ליבות בתדר 1.3GHz, יגיע עם זיכרון 1GB RAM, יכיל זיכרון פנימי 8GB/16GB, מסך המגע בגודל 7 אינצ’ מסוג IPS ברזולוציה של 800×1280 וסוללה ל-9 שעות עבודה. גם תקשורת NFC נראה כאן עם Google Wallet  ומצלמה קדמית 1.2 מגה פיקסל.

אבל אולי הדבר הכי מעניין הוא דווקא המחיר – $199 בלבד לגרסה 8GB ו-$249 לגרסת 16GB. היינו מופתעים יותר אך ב-Nvidia כבר חזרו על המשפט (“טאבלט ב-$199”) מספר פעמים ובכל זאת מדובר בחומרה מודרנית וחזקה.

אם השמועות נכונות או לא, אנחנו דווקא הולכים על האפשרות הראשונה, שכן המידע נשמע הגיוני וכך גם על מערכת ה-Jelly Bean שצפויה לראות אור בפעם הראשונה בכנס המפתחים שייערך השבוע.

עדכון: גוגל חושפת את הטאבלט הראשון Nexus 7; ירוץ על Jelly Bean ובמחיר של $199

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.