תחום מכשירי הפאבלט קיבל הערב חיזוק משמעותי כשגוגל (Google) הכריזה רשמית על ה-Nexus 6 (נקסוס 6) ומדובר במכשיר הגדול ביותר שגוגל הציגה עד כה בליין מכשייר ה-Nexus המציג מסך של לא פחות מ-5.9 אינץ’ – גדול יותר מ-Galaxy Note 4 ו-iPhone 6 Plus.

הקאמבק של מוטורולה
ה-Nexus 6 מיוצר על ידי מוטורולה (Motorola), היצרנית שעד לא מזמן הייתה שייכת לגוגל ועברה לידיה של לנובו (Lenovo) הוא שומר על המראה הכמעט זהה של ה-Moto X בגרסתו החדשה (2014), אבל מביא מסך גדול מאוד, גם בהשוואה למכשירי הדגל הקיימים, עם מסגרת מתכתית המקנה לו מעט יותר מראה פרימיום, ולוגו ה-Nexus שבגבו שאי אפשר לפספס אשר נראה מצוין.

nexus-6-lolli

גם במפרט גוגל לא חסכה, וה-Nexus 6 מצויד בשבב מרובע ליבות Snapdragon 805 הפועל בתדר של 2.7 גי’גה-הרץ לכל ליבה יחד עם זיכרון עבודה (RAM) של 3 ג’יגה-בייט. בגבו מצלמה של 13 מגה פיקסל ובקדמתו מצלמה עם חיישן של 2 מגה פיקסל, תמיכה ברשתות LTE, סוללה בהספק של 3,200mAh. והמסך? לא פחות מ-Quad HD או 2,560 על 1440 פיקסלים. נוסף לכל אלה יש זוג רמקולים סטראופוניים חזקים, ומלבד הסוללה החזקה, המכשיר מבטיח גם טעינת טורבו (turbo charging) והטענה של 15 דקות תספק עוד 6 שעות שימוש.

הראשון על לוליפופ
ה-Nexus 6 ירוץ על מערכת ה-Android 5.0 Lollipop, המציגה מגוון חידושים הן בצד ממשק המשתמש והן מתחת למכסה המנוע. היא מביאה גם את ה-Material Design, שפת העיצוב החדשה של גוגל, שיפורי אבטחה, מצב חסכון בחשמל, ביצועים טובים יותר, תמיכה בסביבה של 64 ביט ועוד (לכל החידושים, לחצו כאן).

קרא עוד:  נכשל במבחן: Razr החדש נשבר אחרי 27,000 קיפולים בלבד

המכשיר יימכר ב-29 לאוקטובר, כבר בסוף החודש במכירה מוקדמת ויושק מעט לאחר מכן בחנויות, אך באופן מפתיע מחירו לא יהיה מסובסד על ידי גוגל ויעמוד על 649 דולרים, יקר בהרבה מהדגם הנוכחי.

וידאו: Nexus 6

http://www.youtube.com/watch?v=wk-PY2dBKaA