לפני פחות מחודש הצהירה נקסביט (Nexbit) כי ב-1 בספטמבר היא תשיק טלפון חדש 'מגניב לגמרי', ומתברר שהיא בהחלט עמדה בציפיות. הטלפון החדש, שזכה לשם Robin, עלה לאתר מימון ההמונים קיקסטארטר (Kickstarter), והגיע ליעד המבוקש, שעמד על 500,000 דולר, תוך פחות מיום אחד.

Robin מציע מסך 5.2 אינץ' ברזולוציית 1080p, מערכת על שבב Snapdragon 808, זיכרון פנימי של 3 ג'יגה-בייט, מצלמה אחורית של 13 מגה-פיקסל וקדמית של 5 מגה-פיקסל, חיישן טביעת אצבעות, NFC, תמיכה ב-LTE, בלוטות' 4.0, טעינה מהירה וסוללת 2,680 מילי-אמפר/שעה. מבחינה חיצונית, המכשיר מעוצב בקווים מלבניים חדים שגורמים לו להיראות אחרת לגמרי מכל מכשירי האנדרואיד האחרים בשוק. הוא יגיע בשני צבעים – מנטה וחצות – ומימדיו הם 149x72x7 מילימטרים.

אבל המאפיין המרכזי והחדשני של הטלפון הוא השימוש המסיבי שלו באחסון ענן, בנפח שמגיע עד ל-100 ג'יגה-בייט. המכשיר עצמו אמנם מציע 32 ג'יגה-בייט, אבל זה לא אומר שכל הקבצים יישמרו בהם באופן אוטומטי. המערכת יודעת לפצל את אחסון הקבצים, התמונות, האפליקציות וכל השאר ולהעביר באופן אינטליגנטי ואוטומטי חלק מהם לענן, כך שתמיד יהיה מקום פנוי בטלפון.

הרוכשים הראשונים שנרשמו לפרויקט זכו למחיר מיוחד של 299 דולר בלבד. כעת זמין המכשיר לרכישה ב-349 דולרים, כאשר נקסביט התחייבה כי אם תצבור מימון של 1 מיליון דולר, כל הרוכשים יקבלו מטען מהיר בחינם. המכשירים הראשונים צפויים להישלח ישירות לקונים רק בתחילת השנה הבאה.