יצרנית הטלפונים הסינית וואן פלוס (OnePlus) לא ממש מתכוונת להתיישר עם המגמה החדשה בה כמעט כל חברה מציגה את הגרסה שלה לטלפון מתקפל – ולא במקרה. לדברי פיט לאו, המייסד והמנכ"ל, החברה גם לא מתכננת מכשיר כזה בקרוב, אם בכלל.

"שקלנו טלפון מתקפל במשך יותר משנה – אך טרם מצאנו דרך ליצור מכשיר שלדעתנו יהיה מוצדק בעיני הלקוחות שלנו", אמר לאו לעיתון האיטלקי 'לה רפובליקה' בראיון שנערך עמו לקראת פגישה עם סטודנטים במוסד האירופי לעיצוב הנמצא במילאנו. "(הטלפונים המתקפלים הנוכחיים) לא מייצגים את הדור הבא של הטלפונים, אלא מכשירי נישה שיישארו כאלה בשנים הקרובות – לא רק בשל העלות הגבוהה, אלא גם בשל כך הם אינם עושים שום דבר שונה מטלפונים מסורתיים ולא מציעים תכונות מבדלות".

לאו הוסיף כי הפוטנציאל האמתי הוא במכשירים מסוגים חדשים שיתבססו על מסכים גמישים, אך לא יתקפלו רק על ציר אחד ולא יהיו עבים, אלא ייראו יותר כמו עיתון או דף.

בינתיים, עובדת החברה על מכשיר אחר, שבו היא מאמינה שהיא יכולה להביא חידוש אמתי – טלוויזיה. לאו ציין כי החברה רואה בטלוויזיה "תצוגה חכמה", שלא תצטרך שלט ותתבסס על בינה מלאכותית וקישור מוחלט לטלפון כדי לאפשר למשתמש לשלוט עליה באופן ידידותי יותר, כאשר הטלוויזיה אף תציג תכנים ומידע לפי העדפות המשתמש.

לאחר שהחברה תחשוף את הטלוויזיה שלה, היא רוצה להיכנס לתחומים נוספים. לאו ציין כי הוא רוצה לפתח תוכנה לרכבים חכמים, כמו גם מכשירים ומערכת הפעלה לבית חכם ומחשבים למשרד חכם. לדבריו, רוב מוצרי העתיד יתבססו על קישוריות דור 5, שתאפשר הרבה יותר חופש, בזכות גישה לקבצים מכל מכשיר ובינה מלאכותית שעובדת על כל המכשירים יחדיו.