כיסוי שקוף

יורשו של iPhone Xs Max יגיע עם שלוש מצלמות אחוריות, כך אמרו מקורות לאתר בלומברג. המצלמה השלישית, שתצטרף לחיישן הרגיל ולחיישן העומק, תצויד בעדשה רחבה, בדומה למצלמות הנוספות ברבים ממכשירי המתחרות – אם כי במקרה של אפל (Apple), העדשה הרחבה תצויד גם בחיישן עם יותר מגה-פיקסלים, בניגוד למנהג הרווח בשוק כיום לצייד את העדשות הרחבות בחיישנים עם פחות מגה-פיקסלים מהמצלמות ה'רגילות'.

הצד הזה יהווה חזרה לעידן שלפני iPhone Xs, כאשר הגרסאות הגדולות של המכשיר הגיעו עם מצלמות מתקדמות יותר מהגרסאות הקטנות יותר.

שדרוג נוסף ומשמעותי לא פחות, למרות שהוא עוד לא סופי, הוא שקע הטעינה: לפי הדיווח, לפחות חלק מאבות הטיפוס של האייפונים הבאים מצוידים בשקעי טעינה מסוג USB-C, במקום שקע Lightning הקנייני של אפל שמנע מבעלי מכשירים של החברה שימוש במטענים של מכשירים אחרים.

למרות שני השינויים האלה, ציינו המקורות כי הטלפונים שתשיק החברה בסוף 2019 – שיכללו יורשים לכל שלושת המכשירים שהושקו בסוף השנה שעברה – ייראו דומים מאוד לקודמיהם. אם אכן כך יהיה, הדבר יקבע מסורת חדשה של שינוי עיצובי לאייפון רק אחת לשלוש שנים, במקום אחת לשנתיים כפי שנהגה אפל עד iPhone 6.

שדרוג גדול יותר צפוי למכשירים הסלולריים של אפל ב-2020, כאשר חיישן העומק – לפחות ביורשו של iPhone Xs Max – יוחלף במצלמת לייזר הסורקת וממפה את הסביבה בתלת-ממד. לפי המקורות, אפל נמצאת במו"מ מול סוני לרכישת חיישנים מתאימים למצלמה כזו, הסורקים עצמים ממרחק של עד 4.5 מטר – כמעט פי 10 מהטווח של מצלמת ה-Face ID, המבוססת על טכנולוגיה של פריימסנס (PrimeSense) הישראלית.