הדור הבא של האייפון מבית אפל יושק רק בעוד כחצי שנה, אך כבר כעת ניתן להסיק שתכונות ממחשב ה-MacBook ו-Apple Watch ישולבו באייפון הבא. במידה ואפל אכן תמשיך את המסורת שלה, כנראה שהאייפון הבא ייקרא IPhone 6s ו-iPhone 6s Plus (ואולי אף אחד נוסף), כך שנראה יותר שינויים בתוכנה ופחות שינויים בעיצוב. אז מה אנו צפויים לראות? אספנו כמה אפשרויות שיש סיכוי שנראה אותם כבר בדור הבא.

USB – C
מחשב ה-MacBook החדש מבית אפל שהוצג לאחרונה, שולב לראשונה עם חיבור ה-USB-C, שמביא כזכור בחיבור בודד מספר יציאות משולבות וביניהם: טעינה, פלט וידאו, והעברת נתונים. כלומר, כבל זה מחליף את כבל התצוגה (HDMI), הטענת המחשב וחיבורי USB שאנו משתמשים במחשבים האישיים. במידה וחיבור זה ישולב באייפון הבא, יהיה ניתן לחבר יותר מהתקן אחד, כלומר לא רק החיבור המסורתי Lightning של אפל ומלבדו ניתן יהי לשלב חיבורים נוספים תוך כדי שמירה על המהירות שמציע החיבור החדש וגודלו.

 

הטענה אלחוטית
בשעון ה-Apple Watch, הוצג בפעם הראשונה הטענה אלחוטית במוצר של אפל. לכן, יש סבירות כי באייפון הבא ישולב הטענה האלחוטית החוסכת כבלים, ומאפשרת הטענה נוחה יותר וקלה יותר. השמועות לעת עתה לא מדברות על כך, אך לאפל כבר קיימת הטכנולוגיה לשימוש גם במכשיר האייפון, צעד שללא ספק יכול לסייע לה במכשיר, זאת כפי הנראה, מלבד היכולת להטענה דרך חיבור כבל ישיר.

קרא עוד:  אין יותר עדכונים: מיקרוסופט הרגה סופית את Windows Phone

Force Touch
במחשב ה-MacBook החדש ובשעון הוצגו שתי תכונות חדשות הנקראות Force Touch ו-Taptic engine. על פי הערכות, תכוונת אלה יגיעו לאייפון החדש ויספקו כלים חדשים לשימוש במכשיר. כך לדוגמה, תכונת ה-Force Touch (לחיצה בעוצמה המשתנה) מסוגלת לזהות את הלחץ בלחיצה ומביאה אפשרויות רבות בהתאם לסוג הלחץ המופעל על המסך ובהתאם לכך נראה אפליקציות שיוכלו לנצל זאת. 

Macbook Air Ratina 12 trackpad

Sapphire crystal
זכוכית הספיר קריסטל הידועה כשם החומר השני החזק ביותר בטבע לאחר יהלום, משולב בזכוכית השעון וכך בעצם נמנע נזק, שריטות וסדקים. אם אפל הציגה את זכוכית הקריסטל בשעון החדש, ישנו סיכוי כי היא תשלב את זכוכית הקריסטל באייפון הבא מה שיהפוך אותו לעמיד מאי פעם.

Apple watchגרסאות יוקרה
כידוע, עם השעון הציגה אפל גם גרסה מוזהבת המצופה ב-24 קראט במחירים יוקרתיים במיוחד. אמנם בדור הנוכחי של האייפון ישנה גרסה בצבע זהב, אך לא בציפוי זהב אמיתי, כך שבהתאם ליכולת המכירה שלה לשעוני היוקרה, ישנו סיכוי שבאייפון הבא נראה גרסאות יוקרה שכאלה.

ריכוז רעיונות Cnet, כתב: ליאור ירוסלימסקי