הדור הבא של מכשיר הביניים של סמסונג (Samsung), ה-Galaxy J7, אמור להפוך לרשמי במסגרת השבועות הקרובים. לפי הידוע המכשיר כבר ערך את 'הביקור' הנדרש ב-TENAA, הסוכנות שמאשרת מכשירים לשימוש בסין, וברשת הופיעו כמה תמונות שנטען לגביהן שהן כבר התמונות הרשמיות של המכשיר החדש, שלא שונה במיוחד במראה החיצוני  ממכשיר הדור הקודם.

אבל המראה החיצוני הוא לא הכל, המכשיר החדש J7 (2016) יציג שיפורים משמעותיים למדי. מסך ה-AMOLED בגודל 5.5 אינץ' שלו יציע הפעם רזולוציית FHD לעומת 720p במכשיר מהדור הראשון, וכמות זיכרון העבודה תוכפל מ-1.5 ל-3 ג'יגה-בייט. הגרסה שמבוססת על המעבד של קוואלקום (Qualcomm) תמשיך אמנם להציע את ה-Snapdrgon 615, אבל גרסת המעבד של סמסונג, שהיא זו שאצורה להגיע לארץ, תציג שיפור קל עם ה-Exynos 7870 לעומת ה-Exynos 7580 ב-J7 מהשנה שעברה.

מעבר לכך לא צפויים שינויים אמיתיים נוספים: המצלמה מאחורה תישאר עם 13 מגה-פיקסל והקדמית 5 מגה-פיקסל עם מבזק, זיכרון האחסון יישאר 16 ג'יגה-בייט, וגם הסוללה אמורה להישאר אותו דבר: 3,000 מילי-אמפר/שעה. מעניין אם גם המחיר יישאר אותו דבר – 1,499 ש"ח היה המחיר של הדור הקודם בארץ.