השמועות אומרות ש-Apple יציגו את המכשיר החדש ב-8 ביוני, וכמו בכל שנה לקראת ההשקה הר הגעש של השמועות מתפרץ. הנה סיכום זמני של כל השמועות וסיכוייהן לקרות.

מעבד וזיכרון RAM

סיכוי: 95%

זה דיי ברור שכן, כמעט כל שידרוג של מוצר מסויים מתחיל בתוספת ביצועים, השמועות מדברות על מעבד במהירות של 600Mhz (לעומת 400Mhz במכשיר כיום). בנוסף מדברים על הכפלת נפח זיכרון הRAM ל256Mb (לעומת 128Mb במכשיר כיום).

מגנטומטר (מצפן דיגיטלי)

סיכוי: 90%

דיי הרבה מדברים על אפשרות שApple תוסיף מגנטומטר למכשיר שכן זה מאפשר להקפיץ את יכולות הניווט במכשיר. בנוסף מפתחים שקיבלו לידם את גירסאת הבטא החדש של מערכת ההפעלה iPhone OS 3.0 נתקלו בהגדרות/תצלומי מסך ורמיזות למגנטומטר.

אותו עיצוב תעשייתי

סיכוי: 90%

השמועות מדברות על שינוי קליל בעיצוב מה שאומר שכנראה גם נקבל מסך באותה הרזולוציה שכן Apple לא יעשו איזשהו שינוי משמעותי בעיצוב בגלל תאימות התוכנות למכשיר הקיים כדי להימנע לשנות אלפי תוכנות לעיצוב חדש.

מצלמת 3.2 מגה פיקסל עם עדשה בעלת פוקוס אוטומטי

סיכוי: 85%

תצלומי מסך מגירסאת הבטא של מערכת ההפעלה החדשה iPhone OS 3.0 הראו עדויות להמצאות פוקוס אוטומטי במכשיר החדש. בנוסף אנליסטים טוענים שכדי שהאייפון ישאר תחרותי בעולם המכשירים החכמים הוא חייב לקבל מצלמה של לפחות 3.2 מגה פיקסל.

זיכרון איכסון יקפוץ ל-16 גיגה ו-32 גיגה

קרא עוד:  לא רוצים מלמעלה? באופו עובדים על מצלמה קופצת מהצד

סיכוי: 80%

המכשירים הנוכחיים מגיעים עם 8 גיגה ו-16 גיגה. תוספת ל-16 גיגה ו-32 גיגה היא תוספת קטנה ומתבקשת שתאפשר לApple לשמור על מחיר מכשירים.

אותם מחירים של 200$ ו-300$

סיכוי: 75%

המכשירים האחרונים היו הצלחה מסחררת ומכרו למעלה מ-10 מיליון מכשירים ב-2008. Apple בונה על זה שמכירת המכשירים תימשך בזכות שדרוג החומרה ולכן לא סביר שהיא תוריד את המחירים.

יכולת הקלטת וידאו ועריכת וידאו

סיכוי: 75%

נפצו כבר תצלומי מסך ויש עדויות של מפתחים בנוגע ליכולת צילום וידאו במכשיר החדש. בנוסף יש שמועות על תוכנת עריכת וידאו, היות ואין לשמועה זאת יותר בסיס הסיכוי שרשמנו ירד במקצת.

עיצוב יפה ומגניב יותר

סיכוי: 60%

למרות שאין עדויות/תמונות שמוכיחות את הטענה, Apple ידועים בכך שלרוב המכשירים שלהם מקבלים עידכון עיצובי מסויים לאורך חייהם.

חיי סוללה פי 1.5 מהמכשיר הנוכחי

סיכוי: 60%

שכן הטענה העיקרית בנוגע למכשיר הנוכחי היא שחיי הסוללה שלו לא מדהימים, ולכן סיכוי טוב מאוד שנראה מכשיר עם סוללה משופרת (השאלה כמה משופרת).

מסך OLED

סיכוי: 20%

איזשהו בלוג אנונימי ל-iPhone דיווח על אפשרות להכנסת מסך OLED למכשירים החדשים. אבל טענה זאת לא נשמעת יותר מידי הגיונית שכן מסכי ה-OLED יקרים משמעותית היום ממסכי ה-LCD וכתוצאה מזה יעלה משמעותית את מחיר המכשיר החדש.

לוגו מואר של Apple בגב המכשיר

סיכוי:20%

קרא עוד:  הדגל הבא: Xperia 1.1 של סוני נחשף בתמונות ראשונות

השמועה מגיעה מאיזשהו בלוג אנונימי וחסר הערכה, למרות שנשמח לראות את זה קורה, סביר שזה לא יקרה בראש ובראשונה בגלל צריכת חשמל וגם בגלל שזה לא ממש נחוץ.

מה אתם אומרים ? מה ההימורים שלכם ? תוסיפו אותם בתגובות.

מה שבטוח אוטוטו נדע בדיוק מה Apple מבשלת לנו…

עדכון: אז אין לוגו מואר מאחור (לא נורא), או מסך איכותי יותר (חבל), אבל יש לנו מכשיר עם סוללה משודרגת, הקלטת וידאו ועוד כמה פיצ'רים שלא בטוח ששווים את המחיר.  iPhone 3Gs הושק רשמית, 199$ ל-16GB