בתחילת השנה דלף לרשת מסמך פנימי של יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) המדבר על מפת הדרכים של החברה לשנה הקרובה. באותה מפה ראינו את השבב המוביל כיום של החברה לשוק הסלולר והוא Snapdragon 800, או בשם הקוד שלו MSM8974 ואחריו מופיע שבב מסתורי תחת שם הקוד APQ8084. על פי אותה הדלפה, אותו שבב מסתורי צפוי להיות חזק יותר מקודמו הן בתדר השעון בו הוא יעבוד 2.5 גיגה הרץ אל מול 2.3 ב-Snapdragon 800 היום והן בשבב הגרפי Adreno 330 כיום אל מול Adreno 420 בשבב החדש. השבב הגרפי החדש צפוי להיות מהיר בכ-10% אל מול קודמו בתפקיד ולעבוד בתדר שעון של 500Mhz. אם כבר היום נחשב שבב הדגל של קוואלקום למוביל בעולם הסלולר בגזרת הביצועים, השבב החדש צפוי לקחת את התואר הזה צעד אחד קדימה. כחלק ממגמת השיפורים בביצועים הגרפים יביא איתו השבב תמיכה בפרוטוקולים האחרונים בעולם המובייל ואלו כוללים : תמיכה בניגון קבצים ברזולוציה של 4K או3480X2160 , תמיכה בקידוד H.256 לוידיאו, DirectX11 של מיקרוסופט ותקן ה OpenGL2.0.

לאחרונה צצה ברשת תמונת מסך ממבחן ביצועים שנעשה על מכשיר מסתורי, במבחן AnTuTu שבוצע על אותו מכשיר נראה במפרט מעבד מרובע ליבות בשם  APQ8084 ובתדר שעון של 2.5 גיגה הרץ. תמונה זו חיזקה את חרושת השמועות על אותו מעבד מסתורי ממפת הדרכים של קוואלקום.

קרא עוד:  קוואלקום הכריזה על Snapdragon 730 לשוק הביניים

אם חלקכם מסתכל על מכשיר הדגל שמונח אצלכם על השולחן (אשר בסבירות גבוהה פועל בקרבו מעבד של קוואלקום) עליו הוצאתם את מיטב כספכם בידיעה כי אתם אוחזים בחזית הטכנולוגיה ,וידיעה זו גורמת לכם לצביטה קלה בלב אתם יכולים לנשום לרווחה. מעבד הדור הבא של קוואלקום לא צפוי להיות מושק עד אפריל 2014 וגם אז תאריך היצור ההמוני ותחילת הטמעתו במכשירים אינו ידוע. כיצד הוא ייקרא או כמה הביצועים הכלליים שלו טובים על פני ה-Snapdragon 800 עוד מוקדם לדעת.

יצרנית Qualcomm קוואלקום (Qualcomm) המדורגת כרגע מקום 1 בעולם (על פי מחזור מכירות 07/13, מגזין פורבס). מחברות גדולות כדוגמת סמסונג, HTC , LG וסוני ועד חברות סיניות כגון Meizu,Xiaomi ודומיהן, כולן משתמשות בשבבים של קוואלקום מה שמבסס את מעמדה של קוואלקום כרגע כיצרנית השבבים הגדולה בעולם.

כתב: יגאל בר