אף על פי שבינתיים לא שמענו שום מילה רשמית מסוני על קונסולת הדור הבא שלה, ואת החשיפה הרשמית אנו צפויים לראות רק בעוד כמה חודשים אם לא יותר, נראה שזה כלל לא מפריע לשמועות חדשות וספקולציות לדלוף החוצה. היום מדווח לנו האתר Kotaku על פרטים חדשים ומידע חשוב לגבי מה שכביכול צפוי להיות הפלייסטיישן הבא של סוני. לדבריו של האתר, שהמידע הגיע ממקורות אנונימיים רבים שלא מורשים לדבר באופן פומבי אך הם מהימנים.

מעגל החיים
אז מה אנחנו יודעים בינתיים? אנחנו יודעים שהפלייסטיישן החדש יקרא בשם הקוד "Orbis" שכשהחלק המעניין הוא כשלוקחים את המילה הזו ומחברים אותה עם "ויטה" (הקונסולה הניידת החדשה של סוני) אנו מקבלים משתי המילים את הצירוף "מעגל החיים" בלטינית, יתכן שזוהי מין רמיזה קטנה למשהו שאנו צפויים לראות בעתיד ואולי הסלוגן שיוביל את סוני בקמפיין הפרסום לקונסולה. בינתיים, לא ידוע האם יהיה זה שמו הסופי של המכשיר או רק שם קוד שהחברה נותנת לו בזמן שהוא נמצא בפיתוח, כמו ה-NGP לדוגמה, שבהמשך הפך ל-PS Vita. כמו כן הדיווח מספר שב-PlayStation 4 לא נוכל ככל הנראה לשחק במשחקים משומשים שקנינו או שהחלפנו עם חברים. בקונסולה צפוי להיות סוג של אמצעי הגנה מובנה שימנע מאיתנו לשחק במשחקים משומשים, וכל משחק שנרכוש יהיה בעצם נעול על חשבון-PSN אחד, מה שיחייב את המשתמשים לשחק כשהם מחוברים ל-Playstation Network, ולא יאופשר משחק במצב לא מקוון. כן, אותה הרשת אשר הושבתה לכמה ימים לאחר שנפרצה בשנה שעברה ע"י ארגון האקרים אנונימיים ונגנבו ממנה פרטים אישיים על משתמשים ואף אחד לא מבטיח שמקרה כזה לא יחזור בשנית.

קרא עוד:  סוני חשפה פרטים ראשונים על PlayStation 5

להתראות משחקי PS3
כן, נראה שסוני תעשה מה שעשתה עד היום עם כל קונסולה חדשה שהוציאה ותגיד יפה להתראות למשחקי ה-PS3 שככל הנראה יהפכו לנחלת העבר. סוני צפויה להסיר את התאימות ב-PS4 (או Orbis) עם משחקים מהקונסולה הנוכחית ולא תאפשר הפעלה שלהם בפלייסטיישן הבא.

ומה לגבי המפרט? ה-Orbis צפוי להציע מעבד AMD x64, וכרטיס גרפי מסדרת ה-Southern Islands של AMD, (שם הקוד שניתן לסדרת הכרטיסים הגרפיים החזקים של AMD) רזולוצייה שתתמוך עד 4096×2160, (רזולוצייה גבוהה מאד יחסית לסטנדרט היום בשוק, לפחות בינתיים) או 1080p במצב 3D. הקונסולה צפויה לקבל השקה רשמית בתאריך כלשהו באמצע תקופת החגים בארה"ב ב-2013 ועד אז נצטרך להמתין בסבלנות לאימותים נוספים למידע שזה עתה הבאנו.