מגפת הקורונה השפיעה רבות על כלל התחומים בחיים ובטח על גם על העולם הטכנולוגי. עם זאת, נראה כי לפחות בכל הקשור להשקת הדור הבא של קונסולות המשחק – הדבר לא ישפיע.

פיל ספנסר, סגן נשיא תחום הגיימינג במיקרוסופט אמר בראיון ל-Business Insider כי אינו מצפה ששחרור קונסולת הדור הבא של מיקרוסופט, ה-Xbox Series X, תושפע מהנגיף ולא תשנה את לוח הזמנים. מלבד זאת גם המשחקים שישוחררו בטווח הקצר מהשקת הקונסולה לא יושפעו, אולם משחקים שאמורים לצאת בשנה הבאה עשויים להידחות במעט.

ספנסר אומנם לא הזכיר שמות של כותרים ספציפיים, אך ממה שאמר ניתן להסיק כי Halo Infinite, The Ascent, Scorn, Yakuza: Like A Dragon, משחקי שהם כותרי השקה של ה-Series X, נכון לעכשיו יצאו בתאריך שבו היו אמורים לצאת ללא שינוי.

בנוגע לחומרה של ה-Series X, אמר פיל כי הוא וה"צוותים לא נוסעים לסין על מנת לבדוק את תהליך יצור הקונסולה", עם זאת, אמר כי הוא מרגיש בטוח בהתקדמות היצור של הקונסולות, הוא אפילו משחק כבר על העותק שלו בבית. לבסוף נגע גם בעניין השקת הקונסולה עצמה: מאחר ויש נהלי בידוד ואיסורי התקהלויות בעקבות המצב הנוכחי, השחרור של הקונסולות עלול להיות מושפע מכך השנה. זה אומר שאם בשחרור של הקונסולות הקודמות היו מסיבות השקה, אירועים עיתונאים ועוד, השנה הדבר לא יקרה. לסיכום אמר ספנסר כי הוא אופטימי, "אני חושב שבתור ענף, אנחנו נהיה בסדר".

בנתיים, אצל סוני, במהלך הצגה של תוצאות שנת התקציב של 2019, בה החברה הראתה נתונים חיוביים, יחד עם עליה במכירות מנויי ה-PS Plus (אפילו כשנתוני מכירות של הקונסולה ירדו בעקבות הקונסולה הבאה שמגיעה בקרוב), נאמר כי שחרור קונסולת ה-Playstation 5 מתקדם כמתוכנן לקראת תקופת החגים, בלי בעיות מהותיות במהלך הפיתוח. אף על פי שהעובדים בחברה עברו לעבודה מהבית, הגבלות שהשפיעו על האפשרות לבצע בדיקות על הקונסולה החדשה והכשרתה לקראת השקה, הפיתוח מתקדם עם חלון שחרור במהלך תקופת החגים השנה.

כתב: אור יהוד סגל ופורסם לראשונה באתר Vgames