בזמן שפרויקט Ara, שיציע טלפונים חכמים מודולריים לשווקים מתפתחים, מחמם מנועים, יש כבר כאלו שמשתמשים בתפיסה המודולרית כדי לייצר אביזרים. Nexpag, לדוגמה, השיקה קמפיין מימון המונים חדש שיעזור לה להוציא לשוק כיסויים מודולריים לטלפונים חכמים קיימים, אשר באמצעותם יהיה ניתן להוסיף ולהסיר תכונות מהמכשיר בקלות ובלי מאמץ.

נכון לעכשיו, החברה מתכננת 12 כיסויים שונים עבור iPhone 6 וכן לשלושת מכשירי ה-Galaxy האחרונים של סמסונג (Samsung) החל מ-S5. כיסויים אלו יתחברו לשקע ההטענה של המכשיר ויוכלו להוסיף לו תכונות חדשות. שלושה מהכיסויים, למשל, יציעו חיבור מהיר וזריז לחריצי ההרחבה במכשיר ולהוספת עוד נפח אחסון חיצוני או כרטיס מיקרו SD. שלושה אחרים אמורים להיות מסוגלים לעזור למשתמשים שרוצים בכך למדוד את איכות האוויר, הטמפרטורה ואחוזי הלחות, ואילו כיסוי אחד נוסף אמור לשמש גם ככלי לבדיקת אחוז האלכוהול בדם באמצעות שאיפת אוויר. כל השאר יציעו פנסים, מצביעי לייזר, מקשים חמים לקיצורי הקלדה, רמקולים נוספים וגם סוללה למכשיר – בנוסף לסוללה הפנימית שמגיעה עם כל כיסוי.

אם מימון ההמונים יסתיים בהצלחה, צפויים הכיסויים לצאת לשוק בתחילת שנת 2016, וייתכן שאף יגנבו את הרעם לפרויקט Ara. הפרטים על הפרויקט כאן.