האם מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) מבית גוגל (Google) תתמוך באחת מגרסאותיה הבאות באופן רשמי בהקלטת שיחות? נראה כי בחברה לפחות מתכוננים לאפשרות שכזו, שכן פרויקט הקוד הפתוח של אנדרואיד (Android Open Source Project), במסגרתו משתפת גוגל את קוד מערכת ההפעלה עם מפתחים, זכה לאחרונה למספר עדכונים המתייחסים באופן ספציפי להקלטת שיחות טלפון.

אחד העדכונים מתייחס להשמעת צליל קבוע בכל 15 שניות שיחה, שמטרתו ליידע ולהזכיר לשני הצדדים כי השיחה מוקלטת. במסמכי ההסבר לעדכון מצוין כי צליל זה נועד בכדי "לעמוד בדרישות רגולטוריות", כלומר לאפשר את ההקלטה במדינות שבהן היא מותרת אך ורק אם שני הצדדים יודעים שהם מוקלטים. במידה ודרישה שכזו אינה קיימת מצד הרגולטור, תאפשר גוגל לרשת הסלולרית לבטל את השמעת צליל ההקלטה.

במקומות אחרים במסמכי ההסבר מתייחסת גוגל לקיומן של "אפליקציות הקלטה", כך שכוונת החברה היא ככל הנראה לאפשר תכונה זו באפליקציות חיצוניות, ולא להציע אותה באופן מובנה בחייגן. יש לציין כי בעוד שגוגל עצמה בחרה עד היום לחסום את אפשרות ההקלטה בגרסה המקורית של מערכת האנדרואיד, יצרניות שפיתחו גרסאות משלהן למערכת ההפעלה עבור מכשיריהן, כדוגמת סמסונג (Samsung), שאומי (Xiaomi) או וואן פלוס (OnePlus) בחרו לעתים לפתוח את האפשרות הזו בפני אפליקציות מסוימות.