מיקרוסופט (Microsoft) החלה להפיץ למשתמשים את עדכון יולי לקונסולת ה-Xbox One. העדכון כולל חידוש משמעותי עליו הכריזה החברה עוד בתערוכת E3 2018: תכונה בשם JumpStart, המאפשרת למשחקים הנרכשים באופן דיגיטלי להיטען ולהתחיל לפעול באופן משמעותי מהר יותר – לעיתים תוך שניות ספורות. הקונסולה תוריד תחילה את הקבצים החיוניים הנדרשים לצורך הפעלת המשחק, ולאחר מכן השלבים והדמויות יוסיפו לרדת ברקע לאחר שהמשתמש כבר התחיל לשחק.

במיקרוסופט עדיין לא מוכנים להפעיל את שירות JumpStart עבור כל משחקי ה-Xbox One. בשלב זה ניתן יהיה ליהנות ממנו אך ורק דרך משחקים המורדים באמצעות מנוי Game Pass – המנוי שמספק גישה לקטלוג משתנה של עשרות משחקי Xbox, ובשפה האנגלית. בנוסף, נדרש חיבור אינטרנט במהירות 20 מגה-ביט לפחות בכדי שהשירות יוכל לפעול.

עדכון יולי מציע גם מספר עדכוני ממשק, כגון האפשרות ליצור קבוצות קיצורי דרך אותם ניתן להצמיד לעמוד הבית, וכן לחפש תכנים המותקנים בקונסולה או זמינים לרכישה בחנות באמצעות לחיצה על הכפתור Y מכל מיקום. בנוסף, כולל העדכון שיפורים לשירות Mixer המאפשר צפייה בשידורי משחק חיים, עם איכות שידור גבוהה יותר.