במיקרוסופט (Microsoft) כי העדכון הקרוב ל-Dushboard, ממשק המשתמש של קונסולת ה-Xbox One, ידגיש במיוחד את שיפור הביצועים של הממשק כולל שינויים שיעניקו גישה מהירה לפעולות שכיחות. סרטון קצר שהעלתה החברה מספק הצצה ראשונה אל השינויים והאפשרויות שיוטמעו בממשק.

כפי שניתן לראות מהסרטון המצורף, Guide, התפריט הצדדי המאפשר לנווט בין האפשרויות השונות, ייפתח בממשק החדש בלחיצה על הכפתור Xbox בבקר. במצב כיום בו לחיצה על כפתור זה מנווטת אל מסך הבית, פעולה מסורבלת שמאטה את הקונסולה, במיוחד כאשר רוצים רק לעבור בין משחקים או יישומים.

בנוסף ל-Guide נוספה אפשרות ראשית חדשה תחתיה ניתן למצוא את רשימת המשחקים והיישומים שנפתחו לאחרונה לצד פעולות שכיחות כמו גישה למסך בית, לחנות המקוונת או לדף המשחקים והיישומים. הסידור החדש מאפשר לדפדף בין הקטגוריות השונות במהירות וכאמור מייתר את שלב המעבר דרך מסך הבית.

השינוי ל-Guide הוא שינוי קטן כחלק מעדכון גדול יותר מהביא עמו מעקב משופר אחר הישגים, אפשרויות שליטה במוזיקה ועיצוב מחדש לעוזרת האישית Cortana (קורטנה). העדכון אמור להגיע באביב, אך משתמשים שנרשמו לתוכנית Xbox Insider יקבלו את העדכון כבר בשבועות הקרובים.