סמרטיסאן (Smartisan) היא יצרנית שהבטיחה מתחילת דרכה להוציא לשוק מכשירים ברמה גבוהה עם מערכת הפעלה משלה מבוססת אנדרואיד שנחשבת למורכבת במיוחד. החברה אף פעם לא פרצה מהשוק הסיני החוצה, ואף נקלעה לקשיים לא מעטים, ובכל זאת היא הכריזה על טלפון חדש בשם Nut Pro 3 שלמעשה זה התרגום לאנגלית של השם הסיני שלו Jianguo Pro 3.

אבל למרות שמו, ולמרות הלוגו שעל גבו, הטלפון הזה למעשה הוא לא של סמרטיסאן אלא של בייט-דנס (ByteDance) שהיא הבעלים והמפיצה של אפליקציית יצירת סרטוני הווידאו הקצרים TikTok שנחשבת לסוג של 'מגיפה' בקרב בני הנוער צעירים – טוב, בעיקר נערות.

החברה סיפרה מוקדם יותר השנה שהיא מתכוונת להשיק טלפון מתקדם משל עצמה, והפתרון שהיא מצאה זה להשתמש בטכנולוגיה וביכולות הייצור של סמרטיסאן המשתוקקת למזומנים. אחד ההיבטים לכך הוא שכחלק מ-Smartisan OS 7.0, הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה של היצרנית, ניתן יהיה לגשת ישירות ל-TikTok ממסך הנעילה.

כמובטח מדובר בטלפון שמציע תצורה גבוהה. מסך ה-AMOLED הוא הגודל 6.39 אינץ' ברזולוציית +FHD ויחס ניגודיות של 100,000:1, כשיש חיישן טביעות אצבע מתחת למסך. מקדימה יש מגקעת קטנה עם מצלמת סלפי בגודל 20 מגה-פיקסל שמשתמשת בטכנולוגיית PDAF של ארבעה פיקסלים כדי לספק תמונות בהירות יותר. מאחור יש ארבע מצלמות: ראשית עם חיישן IMX586 של סוני (Sony) עם מפתח f/1.75 ובגודל של 48 מגה-פיקסל, מצלת רוחב עם זווית צילום של 123 מעלות וחיישן 13 מגה-פיקסל, מצלמת טלפוטו בגודל 8 מגה-פיקסל וזום אופטי של 2x, והמצלמה הרביעית היא מצלמת מקרו עם חיישן 5 מגה-פיקסל.

קרא עוד:  בעקבות הביקורת: TikTok מוסיפה אפשרות להגבלת תכנים וזמן השימוש

הסוללה של Nut Pro 3 מציעה נפח עבודה של 4,000 מילי-אמפר/שעה והיא תומכת בתקן +QC4 שזה אומר הספק של 18 וואט באמצעות מחבר USB-C.

המכשיר יוצע בשלוש תצורות זיכרון: 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה עם 128 גיגה-בייט זיכרון אחסון מסוג USFS2.1 תמורת כ-410 דולרים בצבע שחור בלבד, 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה עם 256 גיגה-בייט זיכרון אחסון מסוג USF3.0 תמורת כ-455 דולרים צבע שחור או לבן, ו-12 גיגה-בייט זיכרון עבודה עם 128 גיגה-בייט זיכרון אחסון מסוג UFS3.0 תמורת כ-510 דולרים בצבע ירוק בלבד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.