נדמה שסמסונג (Samsung), בדומה לשאר יצרניות הסלולר, הבינה כבר כי עיצוב מתכתי הוא הדבר הבא בשוק הסמארטפונים. לאחר שהחברה כבר חשפה מספר מכשירים בעלי עיצוב מתכתי, תמונות שהודלפו לאחרונה מצביעות על כך שהיא ממשיכה את קו סדרת ה-A המתכתי גם לדגמי הגלקסי A3 ו-A5 בגרסת 2016. ומה בתפריט? עיצוב יוקרתי הכולל מתכת ויתכן שגם כולל שילוב של זכוכית. ההכרזה הרשמית צפויה להתרחש בתחילת 2016 לכל המאוחר.

בתמונות, שהודלפו אתמול (ב') בחשבון הטוויטר sleaknow, נראה צילום של שני מכשירים מכמה זוויות. באחד מן הצילומים נראים תפריטי ההגדרות של המכשירים שם מצוינים שמות הדגמים: Galaxy A3 ו- Galaxy A5 בגרסת 2016. בנוסף, קל להבחין כי 'גריל' הרמקול קיבל צורה עדכנית, זאת לצד מחברי האוזניות והטעינה. מסגרת המכשיר מתכתית, אם כי קשה להבחין בחומר שבגב המכשירים, אך ההערכות מצביעות על כך שמדובר בזכוכית.

מפרט בינוני, עיצוב גבוה

המפרטים הטכניים הצפויים מצביעים על כך שה-A3 יכלול תצוגת HD בגודל 4.7 אינצ'ים, ו-5.2 אינצ'ים ב-A5. ה-A3 יריץ ערכת שבבים Exynos 7580 שתכלול מעבד מרובע ליבות במהירות שעון של 1.5 ג'יגה-הרץ ומעבד גרפי Mali-T720. זיכרון ה-RAM של ה-A3 צפוי לעמוד על 1.5 ג'יגה בייט ונפח אחסון פנימי של 16 ג'יגה בייט.

ה-A5 יכלול את ערכת השבבים Exynos 7 Octa עם מעבד במהירות שעון של 1.6GHz וזיכרון RAM של 2 ג'יגה בייט. בשני המכשירים תגיע מצלמה קדמית ברזולוציה של 5 מגה פיקסלים ואחורית של 13 מגה פיקסל.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Tab A 8.0 לשוק הכניסה

אם נסתמך על סדרת ה-Galaxy A שכבר הושקה בראשית 2015 ובהסתמך על מפרטים שדלפו לאחרונה – צפויים מכשירי A3 ו- A5 להיחשב כמכשירים המיועדים לשוק הביניים. למרות זאת, מבחינה עיצובית שואפים המכשירים גבוה וסמסונג מתכננת להעניק להם את שילוב המתכת והזכוכית – עיצוב המאפיין את סדרת מכשירי הדגל של החברה. אם סמסונג תחליט להתנהג בדומה להתנהגותה בשנה שעברה, אנו נשמע על סדרת ה-Galaxy A לקראת סוף 2015 או תחילת 2016. עד אז, וכל עוד שלא נקבל אישורים רשמיים, יישארו הפרטים בגדר שמועות בלבד.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.