למרות שכבר הודתה בכל צורה אפשרית בתבוסתה בתחום הסלולר, נראה שמיקרוסופט (Microsoft) עדיין לא ויתרה עליו לחלוטין, כך עולה מבקשת פטנט שהגישה בקיץ שעבר, פורסמה בסוף השבוע על ידי הארגון העולמי לזכויות קניין ופטנטים (WIPO) והתגלתה על ידי האתר הגרמני Windows United.

בקשת הפטנט אמנם לא מדברת בפירוש על טלפון, ואף מפרטת סוגים רבים מאוד של מכשירים שעליהם היא יכולה לחול – החל ממחשבים ניידים, דרך טלפונים ועד שעונים. אבל התמונות המצורפות לבקשה כהמחשה מראות כולן, ללא יוצא מן הכלל, מכשיר דומה למדי לטלפונים המתקפלים שהוצגו על ידי סמסונג (Samsung) ו-וואווי (Huawei) בחודש שעבר.


נושא הפטנט הוא הציר המחבר בין החלקים של מכשיר מתקפל כלשהוא, והחברה מפרטת איך המבנה המתוחכם שלו יאפשר פתיחה חשמלית של המכשיר בלחיצת כפתור, ועצירה של הפתיחה בכל זווית, בדומה ל-Surface Book של החברה, כך שניתן למשל לעצור את שני חצאי המכשיר בתצורה שקרובה ל-90 מעלות כדי לעבוד עליו כמחשב נייד.

כאמור, בקשת הפטנט הזו מחזירה לחיים את מה שמיקרוסופט עשתה כל מאמץ לטעון כי היא לא עובדת עליו: טלפון ממשפחת ה-Surface, שיתחרה במכשירי Android של גוגל (Google) ו-iOS של אפל (Apple). זאת לאחר שכבר לפני כשנה וחצי הכריז ג'ו בלפיורי, האחראי על חטיבת המובייל בחברה, כי היא לא תעדכן יותר את Windows 10 Mobile (או בשמה המוכר יותר: Windows Phone), לפני כשנה אזלו כל הטלפונים מבוססי Windows מהמלאי בחנות המקוונת של החברה ולפני כחודשיים הוכרז כי גם עדכוני אבטחה למערכת ייפסקו בסוף השנה.