דיווחים חדשים מגיעים על מכשיר ה-Phone X של גוגל ומוטורולה ובמידע חדש שהגיע מ-GSM Arena, אנחנו לומדים פרטים חדשים. האתר הדליף תמונה ראשונה (render) של המכשיר המיועד, בעוד עדיין לא ידוע האם כך הוא אכן ייראה לבסוף, בגזרת החומרה אנחנו מתחילים לקבל את התמונה המלאה.

תחילה נראה כי במקום מעבד המרובע ליבה Tegra 4i כפי ששמענו בשמועות הקודמות, המכשיר יריץ דווקא את מעבד ה-Qualcomm Snapdragon 800 מרובע הליבה והחזק יותר. המסך יישאר מתחת ל-5 אינצ’ והערכות הם כי הוא יהיה 4.7 או 4.8 אינצ’ אבל שוב, לא ברזולוציית Full HD. זכוכית ה-Gorilla Glass 3 תופיע גם כן וייתכן כי הוא יהיה בעל חסינות למים ואבק בדומה למכשיר ה-Xperia Z.

דבר מעניין הוא דווקא לגבי מערכת האנדרואיד שאותה הוא יריץ. לא נראה את גרסת ה-Key Lime Pie אלא נשאר עם גרסת ה-Android 4.2 Jelly Bean ונוסף על כך גם יישארו אלמנטים של ממשק מוטורולה בדומה לאלו שראינו ב-RAZR i, זאת במקום הגרסה הבסיסית של מערכת האנדרואיד.

אך מעבר לפרטים הטכניים, האם הוא אכן יהיה “שובר שוויון” כפי שמנסים לצייר זאת ברשת? המנהל הטכנולוגי של Telstra, רשת הסלולר המקומית באוסטרליה אשר ראה את המכשיר בפעולה אומר כי זה יגרום ללא מעט לחץ על אפל וסמסונג, שתי השחקניות הגדולות כיום בשוק. שירותי גוגל יעבדו באופן אינטגרטיבי כפי שלא ראינו אותם עוד במכשירי האנדרואיד והוא מצפה כי הוא יצליח לעשות שינוי בשוק במיוחד מאז שגוגל אחראית על מוטורולה. בנוסף עוד לא ידוע מה יהיה מחירו, וגוגל עוד יכולה להפתיע עם מחיר מוזל כפי שעשתה עם הנקסוס 4.

יש לזכור כי זהו גם המכשיר הראשון אשר פותח כולו לאחר שנרכשה מוטורולה וכי שמועות קודמות טענו שגוגל מתכננת גם מחשב טאבלט והפתעות נוספות זאת כדי לנסות לשקם את מעמדה של מוטורולה אשר עומדת כיום על פלח שוק של 3 אחוזים בלבד.