הטלפונים המתקפלים לא מפסיקים לגרום מבוכה יצרניותיהם, והפעם תורה של מוטורולה (Motorola) לסבול מקצת ביקורת לעגנית בעקבות מבחני עמידות לא מאוד מחמיאים.

אתר CNET ערך מבחן קיפול ל-RAZR החדש של החברה, כדי לבדוק כמה מחזורי פתיחה וסגירה הוא מסוגל להחזיק. האתר השתמש ברובוט בשם FoldBot שנוצר על ידי חברת SquareSpace, המספקת שירותי אחריות למכשירים ולכן נוהגת לערוך להם מבחני עמידות עצמאים כדי לקבוע את מחירי השירות. הרובוט, שנוצר במקור עבור Galaxy Fold של סמסונג (Samsung), הותאם קלות לצורתו השונה של ה-RAZR, אך כבר מתחילת המבחן הדגישו באתר כי הרובוט עדיין אינו מתאים למכשיר בדיוק ואינו מסוגל לסגור אותו כל הדרך.

במקור, תכננו באתר לשדר את המבחן במשך כ-11 שעות, כאשר הרובוט סוגר ופותח את המכשיר בקצב של כ-10,000 פעמים בשעה. אלא שלאחר מעט יותר מ-3 שעות בלבד הם נאלצו להכריז על הפסקת המבחן, לאחר שמנגנון הקיפול 'נתקע' והרובוט לא הצליח יותר לסגור את המכשיר אפילו חצי מהדרך (מתחיל בערך ב-3 שעות ו-35 דקות בווידאו):

כפי שניתן לראות, המכשיר שרד בקושי 27,200 מחזורי פתיחה וסגירה – נתון שלפי הערכות מייצג מעט יותר משנה בודדת של שימוש. בעידן שבו הזמן הממוצע להחלפת טלפון עלה אל שנתיים ומעלה, זה נתון נמוך למדי. לאחר מכן הסגירה הפכה לקשה, ותגובת המסך לפתיחה וסגירה הפכה איטית ולא אחידה, כך שלעתים הוא נשאר סגור גם מספר שניות לאחר פתיחת המכשיר.

בתגובה מסרה מוטורולה כי "ה-RAZR הוא סמארטפון ייחודי, הכולל מערכת מתקפלת דינאמית שונה מזו של כל טלפון בשוק. רובוט ה-FoldBot של SquareTrade פשוט אינו מתאים לבחינת המכשיר שלנו. לכן, כל מבחן שיתבסס על המכונה הזו יגרום ללחץ בלתי סביר על הציר ולא יאפשר לטלפון להיפתח ולהיסגר כפי שתוכנן, מה שיהפוך את המבחן לבלתי מדויק. הדבר שחשוב לזכור הוא ש-RAZR עבר מחזור מבחני עמידות מקיף במהלך תכנונו, והמבחן של CNET אינו מלמד על מה שצרכנים יחוו בשימוש ב-RAZR בעולם האמתי. אנו בטוחין לחלוטין בעמידות ה-RAZR".

החברה אף פרסמה סרטון קצר בו נראה מנגנון בחינת העמידות בו היא השתמשה, וניתן לראות כי הוא עובד אחרת לגמרי מהרובוט של SquareSpace והקצב שלו איטי בהרבה:

ב-CNET מודים כי בהחלט ייתכן שמוטורולה צודקת, אך תוצאות המבחן עדיין מדאיגות במקצת עבור מי שתכנן לשלם 1,500 דולר על המכשיר החדש. אפילו Galaxy Fold החזיק באותו מבחן כמעט פי חמישה – כ-120,000 קיפולים.

בינתיים, בסדרת מבחני עמידות נפרדת שערך זאק נלסון, הידוע בכינויו JerryRigEverithing, ניתן לראות שמסך הפלסטיק הפנימי של המכשיר נשרט בקלות רבה – אפילו ציפורניים משאירות בו סימנים, וגרגירי לכלוך שנוטים להימצא בכיסים חודרים בקלות למנגנון הפתיחה והסגירה ועלולים לגרום נזק למכשיר.