אחד החסרונות, או היתרונות, בשוק המשחקים למובייל הם שרובים מוצעים כיום באופן בסיסי בחינם. יותר נכון, יש מספיק משחקים שם בחוץ שמוצעים בחינם. מכיוון שכך, ובאופן סטטיסטי לחלוטין, חייבים להיות גם משחקים לא רעים בחינם, ומכיוון שהם בחינם, ואתם הרי שומרים על הסדר והניקיון במכשיר שלכם, יש תמיד מספיק מקום לעוד כמה משחקים חדשים. לך תדעו, אולי אחד מהם יתפוס אתכם באמת.

1. Bus Simulator 17 – שלום לכל הנוסעים

נכון שתמיד חלמתם להיות נהגי אוטובוס? אני זוכר את עצמי כילד קטן מסיע ברחבי הבית אוטובוסים שבנויים מלגו, או מאוחר יותר דגמים 'אמיתיים' שלהם, וכשגיליתי מאוחר יותר שיש משחקי מחשב שמאפשרים להיות נהג אוטובוס, לא יכולתי להתאפק שלא לבדוק אותם. אז בדקתי גם את Bus Simulator 17, והוא ממש מאתגר. יש מספר ערים, מתחילים עם לוס אנג'לס, לונדון ומינכן, יש מספר אזורים בכל עיר, יש כמה סוגים של אוטובוסים, יש כמה אפשרויות לשליטה באוטובוס, והכי חשוב צריך לבצע את הקו כמו שצריך במהירות סבירה, בלי להבהיל את הנוסעים ובלי לבצע עבירות תנועה. יש מכוניות בכביש, יש לפעמים תאונות שיוצרות פקקי תנועה, ויש גרפיקה ורמת קושי לא רעות בכלל.

להורדה: אנדרואיד | iOS

2. City Mania: Town Building Game – בונים עיר צבעונית

משחקי ניהול עיר הם נגזרת של משחקי ה-'אלוהות', שהם בעצמם תת קטגוריה של משחקי אסטרטגיה. אם במשחקי אלוהות רגילים השחקנים שולטים בגורלה של אומה, במשחקי ניהול עיר שולטים… נו, טוב ברור שבעיר. למעשה שום דבר לא השתנה במיוחד מאז ימי SimCity הראשונים ברמה העקרונית: יש היבטים כלכליים שפירושם לדאוג להכנסות, יש היבטים של אושר ושבועת רצון שגורמים לתושבים לבוא ולהישאר, ויש מפעלים ושרשרת ייצור, ויש קניות ומכירות, והרחבת השטחים של העיר, וצריך גם לדאוג שלא יהיה זיהום… וכן כרגיל. המשחק יפה גרפית, ואפשר להגיע ממה עד רמת הכביש והחנויות כדי לראות את הבניינים השונים מקרוב, ויש אלמנט נחמד בדמות פועלים ומשימות שונות שלהם שעוזרים לקדם את המצב בעיר. למי שזה נראה ממש מוכר, אז כנראה שהוא צודק. גיימלופט (Gameloft) עשו כאן מעין מעשה זינגה (Zynga) ב-SimCity Buildit, אבל התוצאה הרבה יותר צבעונית וידידותית.

קרא עוד:  אופס: סמסונג שלחה בטעות הודעה מוזרה למשתמשים

להורדה: אנדרואיד | iOS

3. Real Boxing Manny Pacquiao – אגרוף ברמה עולמית

מני פקויאו הפיליפיני נחשב על ידי רבים כאחד המתאגרפים הגדולים ביותר בהיסטוריה של הענף, והוא זכה בלא פחות משמונה תארים במשקלים זבוב עד נוצה, וזאת לצד זכיות בתארים הצהרתיים כמו בחירות של מגזינים וארגונים לאחד הגדולים שהיו ועדיין ישנם בענף. הענקת שמו למשחק אגרוף אומרת לדעתנו שהוא בחן טוב את השטח ואת המשחק, ולכן אם אתם אוהבים משחקי אגרוף, או חובבי ספורט מגע ואומניות מלחמה, כדאי שתציצו ותבדקו את המשחק הזה שמציע טורנירים, לוחות מובילים עבור תחרויות מרובות משתתפים, אימונים וכמובן מגוון של שדרוגים ותוספים שהופכים את המשחק בסופו של דבר למשחק. אז שתי ימניות, ואז סנוקרת אחת, כמו שפעם היו כותבים, והיריב שלכם יחכה שתלחצו על כפתור השלב הבא.

להורדה: אנדרואיד | iOS

4. Age of 2048 – משחק 2048 בכסות היסטורית

אוהבים משחקי 2048? אתם יודעים במה מדובר, נכון? המשחקים האלה בהם מזיזים קוביות בלוח בגודל משבצות קבוע, כשחיבור בין שתי קוביות זהות הופך אותן לאחת חדשה בערך מוכפל. כלומר 2 על 2 הופך ל-4, 4 על 4 הופך ל-8 וכך הלאה כשהמטרה הגדולה ביותר היא לנסות, בלוח שהולך ומתמלא בכל טור בעוד ועוד קוביות, להגיע למספר 2048 האולטימטיבי. ויש את המשחקים שלוקחים את הרעיון ומסתירים אותו מאחורי בסגנונות שונים, ובמשחק הזה הוא מוסתר מאחורי בניית ציוויליזציה. אבל יש כאן טוויסט בעלילה והוא האפשרות להשתמש בכרטיסי פעולה ופריטים כאלה הוא אחרים שמאפשרים לבטל מהלך, להשתמש במטה קסם כדי להצמיח בניין מיד, להעלים ממפת העיר בניינים ברמה נמוכה ועוד. יש גם אפשרות להתחרות מול 'בוני ערים' מכל רחבי הגלובוס. כלומר, אם הם משחקים במשחק.
להורדה: אנדרואיד

קרא עוד:  שירות המשחקים xCloud של מיקרוסופט הגיע ל-iOS, בטא תחילה

5. Battle Bay – הזירה הימית הלוהטת

אם אתם אוהבי משחקים 'מושבעים', וגם אם פחות, אתם בטח יודעים שרוביו (Rovio), הסטודיו הפיני שהביא לעולם את 'הציפורים הזועמות' לפני הרבה שנים – ומאז חולב את המותג הזה שוב ושוב ושוב באופן מוצלח ביותר – השיק משחק חדש. חדש באמת. טוב, אם הייתם על מאדים בשבוע הזה, אז יכול להיות שאתם לא יודעים. בכל מקרה, במשחק החדש בקצרה, שכבר הורד יותר ממיליון פעמים, משחקים בקרבות לחיים ולמוות רבי משתתפים בסירות בלב ים, אבל איזה סירות אלו, ואיזה אנשי צוות אפשר לבחור, ואיך אפשר לשדרג את הספינות הללו, ואיך אפשר לחזק את הנשקים שרוכשים, ובקיצור לפני שמבינים נעלם הזמן עוד פעם. כאמור, זה משחק בו לציפורים ולחזירים אין מקום, אבל לאסטרטגיה וטקטיקה, ובחירת מהלכים מהירה, יש ועוד איך. אז הצטרפו למהומה, כי יש סיכוי שתפגשו שם את כולם – כבר שיחקתי משחקים בהם ארבעה מתוך החמישה בקבוצה שלי, כולל אותי, היו חברה ישראלים.

להורדה: אנדרואיד | iOS