רק לאחרונה סיפרנו לכם כאן שאינטל (Intel) נשארה מאוד אופטימית לגבי מכירות מחשבי האולטרה בוק, ואף סיפרנו לכם כיצד החברה עוזרת ליצרניות לפתח גוף שיהיה מבוסס על פלסטיק. ועכשיו, מגיע אישור לכיוון הזה בו נוקטת אינטל מעל הבמה הראשית ובמפורש. מנהל הפעילות של החברה בסין, ג'ייסון צ'ן, אמר השבוע שהמהלך הזה, של שימוש בפלסטיק כאחד המרכיבים העיקריים של השלדה, יעזור להוזיל את המחיר הבסיס של המחשבים השייכים לקטגוריה הזו, וכתוצאה מכך להגדיל את המכירות.

"אנו צופים שבאזורים נבחרים יהיו מודלים שיעלו 599 דולרים בלבד, אבל מחיר השוק העיקרי אמור להיות סביב 699 דולרים", הוא צוטט. כיום מחירי האולטרה בוקים מתחילים בדרך כלל, הזולים שביניהם, ב-799 דולרים וחלקם הגדול אף חוצה את קו ה-999 דולרים.

השלדות החדשות יהיו מבוססות על תערובת של פלסטיק עם אלומיניום, וצ'ן הביע אמונה שמחשבי אולטרה בוק שגופם מבוסס על התערובת הזו יגיעו לשוק כבר ברבעון השלישי של 2012, או אולי ברביעי, כמו גם דגמים חדשים של מחשבים עם מסכי מגע וחידושים אחרים בתחום. צ'ן אף חזר , לפחות לפי הציטוט באתר Focus Tawian, על האמירה שכבר נשמעה בעבר מאנשי אינטל אחרים: "אנו צופים שמחשבי האולטרה בוק יתפסו כ-30 עד 40 מנתח שוק המחשבים הניידים ב-2012 הודות להצגת הדגמים החדשים הזולים יותר".

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.