איירובוט (iRobot) הכריזה על צמד רובוטים חדשים – רובוט שאיבה ורובוט ניקוי – המסוגלים לתקשר אחד עם השני כדי לתאם את עבודת ניקוי הבית באופן אוטומטי ועצמאי.

+Roomba s9 הוא השואב הראשון בתולדות החברה שאינו מוגש בצורת עיגול, עליה התעקשה החברה עד כה, לטובת צורת ה-D המזוהה עם המתחרות ניאטו (Neato) ו-דיבוט (Deebot). החברה הודתה במרומז בהודעה כי הצורה הזו יעילה יותר בהגעה לפינות, והוסיפה כי ציידה את הרובוט במברשות רחבות ב-30% מדורות קודמים ומברשת פינות בעלת 5 זרועות במקום 3, לניקוי יעיל אף יותר.

בנוסף לצורה החדשה, מצויד +Roomba s9 גם במנגנונים חדשים: מנגנון שאיבה חזק פי 40 מזה של סדרה 600, ובמערכת ניווט בשם iAdapt 3.0 לה חיישן תלת-ממד הסורק את החדר 25 פעמים בשנייה, ממפה אותו ומזהה מכשולים.

יחד עם השואב החדש מגיעה גם עמדת טעינה חדשה לסילוק אשפה אוטומטית, בדומה לזו איתה נמכר +Roomba i7. בעמדה החדשה שקית המספיקה ל-30 מיכלים, כך שניתן לרוקן אותה רק פעם בכמה שבועות.

Image result for Roomba® s9

Braava jet m6 הוא רובוט השטיפה הגדול והמתקדם ביותר של החברה, המנקה את הרצפה באמצעות מטליות יבשות ואלקטרוסטטיות או לחות – הנותרות כאלו בעזרת מיכל נוזלים המשולב בגוף השואב. גם הוא מצויד במערכת הניווט iAdapt 3.0, ובחיישנים לזיהוי לכלוכים עקשנים, כך שהוא יודע מתי לעבור פעם נוספת על אזור מלוכלך במיוחד.

טכנולוגיה נוספת שמשולבת בשני הרובוטים נקראת Imprint Link, המאפשרת להם לתקשר ביניהם. כרגע מדובר בתקשורת פשוטה מאוד – הרובוט השואב מודיע לרובוט המנקה על סיום עבודתו כדי לבשר לו שהגיע תורו. בעתיד, ציינה החברה, ייתכן כי התקשורת בין הרובוטים תכלול יותר אפשרויות, אך מכיוון שכל אחד מהם ממפה את הבית בצורה שונה, עם Roomba שממפה את הרצפה והשטיחים, בעוד Braava ממפה רק רצפה חשופה, לעת עתה הם מנווטים בנפרד. החברה ציינה כי גם +Roomba i7 תומך בטכנולוגיה, כך שגם הוא מסוגל לתאם שאיבה וניקוי עם הרובוט השוטף.

הרובוטים יתחילו להימכר בחו"ל בעוד כשבוע, כאשר המחירים הם יהיו כ-1,000 דולרים עבור +Roomba s9 לבדו, כ-1,300 דולר לשואב יחד עם עמדת העגינה וכ-500 דולרים כדי לרכוש את Braava jet m6. בנוסף תמכור החברה תמורת 8 דולרים חבילות של 7 מטליות חד-פעמיות לרובוט השטיפה, אותן ניתן לשחרר בלחיצת כפתור לתוך הפח בסיום הניקוי. לחלופין, ניתן יהיה לרכוש זוג מטליות רב-פעמיות – יבשה ורטובה – תמורת 25 דולרים.

לישראל יגיעו הרובוטים החדשים במהלך יולי הקרוב.