גוגל (Google) החלה בשחרורה של תוספת חדשה למכשירי הנקסוס (Nexus) והפיקסל (Pixel) אשר מריצים את גרסת מערכת ההפעלה האחרונה של אנדרואיד, 7.1.1.

האפשרות החדשה, המכונה Instant Tethering, מאפשרת לכל מכשירי האנדרואיד הפועלים על אותו חשבון גוגל לשמש כגיבוי אינטרנטי אחד של השני. כלומר, אם אחד המכשירים נותק מגישה לאינטרנט, ניתן יהיה לחברו באמצעות נקודה חמה שתופעל אוטומטית במכשיר השני.

המכשירים מתקשרים ביניהם באמצעות חיבור בלוטות', כך שאין צורך להגדיר בכל פעם את הפעלת הנקודה החמה. בנוסף ניתן לבדוק את מצב הסוללה של המכשיר שמשמש כנקודה חמה בכל זמן. Instant Tethering נועד בחיבור בין טאבלט לטלפון האישי, כך כאשר משתמש גולש מטאבלט שמתנתק לפתע מהרשת האלחוטית, בלחיצת כפתור ניתן לחבר אותו שוב דרך הפעלת הנקודה החכמה מהטלפון הסמוך.

יחד עם זאת, Instant Tethering אינו יפעל בכל מכשיר, משום שהוא קשור לעדכון שירותי Google Play בגרסת 10.2, אשר תלויים בעצמם במשתנים כמו מפעילים סלולריים ומנוי סלולרי. המכשירים שמסוגלים להריץ את התוספת החדשה כרגע כאמור הם רק מכשירי Pixel ו-Nexus, כאשר הטאבלטים Nexus 9 ו-Pixel C מסוגלים לקלוט נקודה חמה של מכשירים סמוכים אבל לא ליצור כזו בעצמם.

גוגל מתחילה לפרוס את השירות בהדרגה, כך שייקח זמן עד שכל המכשירים יתעדכנו.