גוגל (Google) מציגה חידוש מפתיע ומשעשע במנוע החיפוש שלה: החל מהיום ניתן לצפות בחיות בתלת-מימד ותוך שהן מופיעות ממש בתוך הבית או המשרד, ישירות דרך הדפדפן ומבלי צורך להתקין כל אפליקציה נוספת. השירות נתמך בכל מכשירי טלפון חכם מבוסס אנדרואיד או iOS, התומך באפקטים של מציאות רבודה (AR).

בכדי ליהנות מהאפקט המרשים, כל שנדרש הוא להריץ חיפוש בגוגל אחר שם החיה, ולאחר מכן בתוך תוצאות החיפוש לבחור באפשרות ״צפה בתלת-מימד״ (View in 3D) ולאחר מכך בלשונית AR. גוגל אומנם נמנעה מלפרסם רשימה של כל החיות בתקווה כי הגולשים ינסו לגלות אותן בעצמם, אך מילות החיפוש הבאות כבר נחשפו ברשת: Wolf, Brown Bear, Raccoon, Penguin, Pug, Shark, Shetland Pony, Alligator וגם Cat ו-Dog.

בעוד שמדובר ללא ספק בתוספת משעשעת לתוצאות החיפוש של גוגל, הטכנולוגיה שמאחורי חיות ה-AR נוצרה למטרות רציניות יותר. כפי שהכריזה החברה בכנס המפתחים Google I/O שננעל לפני כחודש, בגוגל מעוניינים כי חברות יציגו ב-AR את מוצריהן בתוצאות החיפוש, כך שהמשתמשים יוכלו להתרשם מהם באופן ישיר, ואולי אף ״להציב״ אותם באופן ווירטואלי בבית ולבדוק את מידת התאמתם לצרכיהם.