לפני כחודש דווח במגזין Business Insider כי גוגל (Google) מצמצמת את הצוות בחברה האחראי על פיתוח מחשבים ניידים וטאבלטים (תחת שמות המותג Pixelbook ו-Pixel Slate), ומעבירה את העובדים הללו לפרויקטים אחרים. גוגל לא טרחה להכחיש את הדיווח, אולם כעת אנשי החברה טוענים כי לפחות דגם אחד נוסף נמצא בפיתוח – ויתאים במיוחד לעובדים ״ניידים״ שעושים את רוב עבודתם מחוץ למשרד.

לדברי סטיב ג׳ייקובס (Steve Jacobs), מנהל קבוצת ה-Pixelbook בגוגל, עומדת החברה להכריז על מכשיר חדש שיהיה שונה מקודמיו. ״אנחנו חושבים שיש דברים ייחודיים שאנחנו יכולים לעשות באופן שונה״, הסביר במסגרת הרצאה בכנס Cloud Next 2019. ״אנחנו רוצים לתת לעובדים את מה שהם באמת מחפשים בעידן הענן המודרני״.

מדבריו של ג׳ייקובס ניתן להתרשם כי גוגל מעוניינת להשיק מחשב נייד או טאבלט הנשענים בעיקר על שירותי ענן וחיבור רשת, אם כי תיאור זה יכול להתאים לכל מכשירי החברה המבוססים על מערכת ההפעלה Chrome OS, ולא ברור איזה חידוש מסעיר אמור לרענן את הקטגוריה מבחינת גוגל. האם מדובר במכשיר שאיננו מבוסס על מערכות ההפעלה הקיימות של החברה, אלא על מערכת פוקסיה המסתורית? כנראה שנדע יותר במהלך החודשים הקרובים.