משפחת מחשבי ה-Brix של ג'יגה-בייט (Gigabyte) עשתה דרך ארוכה מאז ההתחלה שלה בה היא פשוט הייתה סוג של אלטרנטיבה למחשבי ה-NUC של אינטל (Intel) – קופסה זעירה עם מעבד וערכת שבבים ושבב גרפי מובנה שאליהם ניתן לצרף כונן קשיח, זיכרון ועוד כמה דברים כדי להפוך אותה למיני מחשב.

מחשב ה-Brix  החדש שהוצג בתערוכת קומפיוטקס (Computex 2017) הוא כבר לא כל קטן, הוא אפילו קצת גבוה, אבל הוא עדיין קומפקטי ויותר מכך: הוא גם מוכן לשימושי VR ואפילו לשמש כמכונת משחקים לא רעה בכלל.

גובהו של GB-BNi7HG6-1060 הוא 220 מ"מ וגודל לוח האם שהו הוא 100×150 מ"מ. המעבד אותה שילבה ג'יגה-בייט בלוח הוא Core  i7-7700HQ של אינטל (Intel), ממשפחת ה-Kaby Lake, שפועל במהירות בסיסית של 2.8 ג'יגה-הרץ ובמהירות טורבו של עד 3.8 ג'יגה-הרץ. בלוח האם יש שתי תושבות זיכרון RAM מסוג DDR4 שמיועדות לזיכרונות במהירות 2,133 מגה-הרץ ובנפח של עד 64 ג'יגה-בייט. בחברה בחרה לשלב בקופסה כרטיס תצוגה מסוג GeForce GTX 1060 של NVIDIA עם 6 ג'יגה-בייט זיכרון GDDR5 שתומך ב-2 יציאות HDMI וב-2 יציאות miniDP.

ניתן לשלב במחשב עד שני כונני 2.5 אינץ', HDD או SSD, כשאחת התושבות תומכת גפם באפשרות לשילוב זיכרונות ה-Optane החדשים של אינטל המשמשים להגברת קצב הגישה לכונן האחסון.

כפי אפשר לראות המחשב, שהחברה מכנה BRIX Gaming VR, מציע לא מעט יציאות כולל חיבור לאתרנט, חיבור USB Type-C, שלושה חיבורי USB 3.0 וחיבור USB 3.1 יחיד באמצעות USB Type-A שמסומן באדום. יש גם תמיכה ב -WiFi בתקן 802.11ac באמצעות שבב של אינטל עצמה, וכן תמיכה בבלוטות' 4.2. כך שלמעשה, הבחירה של המשתמשים היא בכות הזיכרון ובנפח האחסון.

קרא עוד:  אל תגלו: מיקרוסופט עדיין מאפשרת שדרוג בחינם ל-Windows 10

ג'יגה-בייט עדיין לא מסרה מתי היא תשיק בפועל את המחשב החדש ומה תהיה עלותו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.